aktualizacja 

To wydarzy się na stacjach? Kierowcy muszą to przeczytać

26

Jakie ceny będą obowiązywać na stacjach paliw w okresie bożonarodzeniowym? Pojawiły się nowe doniesienia w tej sprawie. Analitycy sugerują wprowadzenie promocji.

To wydarzy się na stacjach? Kierowcy muszą to przeczytać
Stacja paliw (Pixabay)

Specjaliści z Refleksu zapowiedzieli, że ceny paliw do końca roku nie powinny już rosnąć. To z jednej strony dobra wiadomość, a z drugiej... w głowach kierowców wciąż pojawia się kwestia tego, że koszty tankowania nadal są znacznie wyższe niż rok temu. A przecież na początku 2023 roku przestanie obowiązywać tarcza antyinflacyjna, co pewnie będzie oznaczać podwyżki m.in. na stacjach.

Dlaczego obecnie ceny paliw nie spadają, mimo wyraźnego obniżenia cen hurtowych? Do tego wątku w podcaście "Biznes. Między wierszami" odniósł się Rafał Zywert, analityk rynku paliw w Refleksie. Zaznaczył, że nie dochodzi do obniżek, bo branża szykuje się na przywrócenie wyższych stawek podatków.

Bieżące średnioroczne ceny poszczególnych paliw utrzymają się powyżej średniorocznej ceny z roku 2021 odpowiednio dla benzyny bezołowiowej 95 o ok. 22 procent, bezołowiowej 98 o ok. 26 procent, oleju napędowego o ok. 35 procent, autogazu o ok. 21 procent - podkreślają analitycy, cytowani przez radiozet.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Będą białe święta? Synoptyk o wstępnych prognozach

Sytuacja rynkowa pozwala jednak na niewielki optymizm. "Za nami kolejny tydzień z symbolicznymi korektami cen paliw w dół. Średnie ceny na stacjach ukształtowały się na poziomie: dla benzyny bezołowiowej 95 – 6,54 zł/l (-1gr/l), bezołowiowej 98 – 7,27 zł/l (-0,02 gr/l), oleju napędowego 7,67 zł/l (-3 gr/l), autogazu 2,97 zł/l (-2 gr/l)" - zaznacza Reflex.

Akcja promocyjna na święta?

Eksperci twierdzą, że jest możliwość na to, by wprowadzić akcję promocyjną na paliwa w okresie świąt.

Czego możemy się spodziewać w tym roku? Analiza wskazuje, że jest przynajmniej miejsce na wprowadzenie akcji promocyjnej, która pozwoliłaby ograniczyć wydatki na paliwa w okresie świąt - zauważyli przedstawiciele Refleksu.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić