Umieścił to na pokrętle grzejnika. Filmik hitem TikToka

59

Wiele mówi się o tym, że tej zimy ceny za ogrzewanie będą zdecydowanie wyższe niż dotychczas. Z rządu już płyną zachęty do oszczędzania. Tymczasem na TikToku pojawiła się film, na którym internauta pokazuje nową, specjalną nakładkę na pokrętło grzejnika.

Umieścił to na pokrętle grzejnika. Filmik hitem TikToka
Nakładka na pokrętło grzejnika hitem TikToka (Getty Images, TikTok)

Na samym początku nakładki widzimy twarz prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Chwilę później pojawia się twarz Anny Moskwy. Minister klimatu znalazła się przy "1". To ewidentne nawiązanie do jej ostatnich słów.

Na antenie Radia ZET mówiła ona, że każde gospodarstwo powinno zrobić "rachunek sumienia" i przyjąć "program oszczędzania". Minister była pytana, czy postąpiła właśnie w taki sposób. - Ja to zrobiłam dużo wcześniej. Obniżyłam temperaturę w domu - w przestrzeniach wspólnych mamy 17 stopni, a tych częściej użytkowanych 19 stopni - wyjaśniła.

Dziennikarz po chwili zasugerował, że w domu Moskwa "chodzi chyba w rękawiczkach i czapce". - Nie, można się do tego przyzwyczaić. To też jest zdrowa temperatura dla organizmu - podsumowała minister klimatu w rozmowie z Radiem ZET.

Przy "2" pojawił się uśmiechnięty Jarosław Kaczyński. Trójce również towarzyszy twarz prezesa PiS, ale w tym przypadku ma już skwaszoną minę. Zaś przy najwyższych wartościach pojawił się wizerunek premiera Mateusza Morawieckiego. Jego mina ewidentnie ma odstraszać od mocnego odkręcania grzejnika.

Filmik ukazujący tę nakładkę stał się hitem TikToka. "Mocne", "Leżę", "Zrobię to w szkole" - piszą internauci.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Jak racjonalnie korzystać z grzejnika?

Zapowiedzi gigantycznych opłat za ogrzewanie nakłaniają do tego, by racjonalnie korzystać z grzejników. O czym należy pamiętać?

Grzejniki dostępne w Polsce posiadają termostaty ze skalą 0 do 5. Dzięki temu można sprawnie nagrzać mieszkanie lub dom. Oto znaczenie poszczególnych cyfr na pokrętle:

  • 0 lub śnieżynka - grzejnik utrzymuje temperaturę 6-8 stopni Celsjusza;
  • 1 - 12-13 st. Celsjusza w pomieszczeniu;
  • 2 - 15 st. Celsjusza;
  • 3 - 18-20 st. Celsjusza;
  • 4 - 22-24 st. Celsjusza;
  • 5 - 28 st. Celsjusza i wyżej.

Zobacz także: Zmierzamy w stronę potężnego sztormu. "Mam czarne obawy"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić