Kamil Starczyk| 

Uważaj na SMS-y od "poczty głosowej"! Policja ostrzega przed oszustami

5

Złodzieje znaleźli nowy sposób na to, aby wykraść nasze dane do logowania w banku. Wysyłają SMS-y, które zawierają link z rzekomą wiadomością nagraną na pocztę głosową. Po kliknięciu w odnośnik ściągana jest szkodliwa aplikacja.

Uważaj na SMS-y od "poczty głosowej"! Policja ostrzega przed oszustami
SMS-y od poczty głosowej. Policja ostrzega przed oszustami (Pixabay, pixabay)

Policja przestrzega przed oszustami, którzy opracowali nową metodę oszukiwania. To metoda "na pocztę głosową". Złodzieje podszywają się pod operatora telekomunikacyjnego.

Na czym polega oszustwo? Przestępca wysyła nam wiadomość, która sugeruje o nieodsłuchanej poczcie głosowej oraz podaje link prowadzący na stronę internetową z fałszywym komunikatem o "nowej poczcie głosowej".

Fałszywe SMS-y. Kradzież pieniędzy z konta bankowego

Policjanci ostrzegają, że po kliknięciu w link, pobierzemy na swoje urządzenie złośliwe oprogramowanie. Może to umożliwić oszustom kradzież pieniędzy z naszego rachunku bankowego.

Polskie służby zwracają uwagę na smsy z niemieckich numerów. Wiadomości rozsyłane są z różnych numerów. Najczęściej pojawiają się takie z prefiksami z Niemiec (+49).

Zobacz także: Rośnie liczba ataków na nasze konta bankowe. I będzie jeszcze gorzej

Co zrobić, gdy klikniemy w link i zainstalujemy oprogramowanie? Policja zaleca, aby wyłączyć telefon i przełożyć kartę SIM do innego telefonu. Zaleca się też kontakt ze swoim bankiem i zmianę haseł.

Nie klikajmy w linki z SMS-ów, nie dokonujmy płatności poprzez linki w SMS-ach, nie ściągajmy aplikacji proponowanych w SMS-ach.

- apeluje policja.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić