Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wakacje kredytowe wejdą w życie? We wtorek decyzja rządu

3
Podziel się:

Będzie pomoc dla kredytobiorców? We wtorek polski rząd weźmie na tapet wakacje kredytowe. Rozważany ma być też wzrost środków w ramach Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Wakacje kredytowe wejdą w życie? We wtorek decyzja rządu
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Wtorkowe posiedzenie Rady Ministrów zaplanowano na godzinę 11:00. Porządek obrad przewiduje m.in. pochylenie się nad tematem projektu ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

Projekt ustawy zakłada m.in. wprowadzenie tzw. wakacji kredytowych w 2022 i 2023 roku. Kredytobiorca mógłby skorzystać z tego rozwiązania przez dwa miesiące w każdym z dwóch ostatnich kwartałów 2022 roku i przez miesiąc w każdym kwartale 2023 roku.

Czym byłyby takie wakacje kredytowe? Polegałyby one na zawieszeniu obowiązku dokonywania płatności, do których kredytobiorca jest zobligowany na podstawie zawartej umowy o kredyt hipoteczny, niebędący kredytem walutowym.

Co ważne, okres zawieszenia wykonywania umowy nie jest traktowany jako okres kredytowania, dlatego okres kredytowania oraz wszystkie terminy przewidziane w umowie kredytu, będą ulegały stosownemu przedłużeniu - spostrzega tvn24.pl.

Od kiedy wakacje kredytowe?

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie wakacje kredytowe mogłyby wejść w życie. Nie znamy też ostatecznego kształtu projektu dotyczącego tego rozwiązania.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców ma natomiast być bardziej przyjazny dla zainteresowanych. Plany są takie, by wprowadzić usprawnienia w przekazywaniu wniosków o wsparcie.

Wspomniany fundusz został stworzony w 2016 roku. Wszystko po to, by pomagać kredytobiorcom w trudnej sytuacji finansowej. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie wsparcia na spłatę kredytu w wysokości nie większej niż 2 tys. zł miesięcznie przez trzy lata.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
PO=PiS=SS
7 miesięcy temu
Po wojnie kovidiańskiej pod pretekstem troski o wasze zdrowie, lewcackim marionetkom typu Biddet czy Dudda i mediom głównego ścieku typu TVP/TVN marzy się wojna US-raela z Putlerem na terenie Polszy i zrobią wszystko by to osiągnąć pod pretekstem niedoprowadzenia do tej wojny oczywiście (podobnie jak ze świrusem), a każda wojna dla nich ma być nie wygrana tylko jak najdłuższa i profitowa. Kourwizja zawsze kłamała (9/11, Afganistan, Irak, kovid, polski wał itd.), więc gdyby teraz mówili prawdę np. o Urkainie, byłby to pierwszy raz w historii. Obyście się nie przekonali, że "foliarze" znów mieli rację. Przez kolejne parę lat macie nie tylko oswoić się z sytuacją, ale błagać o wojnę wierząc, że dzięki niej zniknie Putinflacja, głód i nadejdzie wolność (podobnie jak ze szprycami). Żyjemy w czasach ostatecznych i kto tego nie widzi zasługuje na piekło, które nadchodzi. Zaraza, wojna, głód za pół roku i śmierć.
julita
7 miesięcy temu
głupi głupiego namawia inny pogania a my ludzie zwykli nie mamy nic do gadania . Niech sobie te nowe pułapki finansowe w tyłeczek wsadzą ./ Dziadów z Polaków chcą zrobić a sami opływają w luksusach
Niedowiary
7 miesięcy temu
Co to za głupie pomysły. Najpierw zrujnowali gospodarkę i doprowadzili do takich podwyżek że ludzi prawie na nic nie stać a teraz chcą być bohaterami rzucając ludziom jakieś ochłapy?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić