oprac. Paweł Orlikowski| 

Walentynki 2020. Szykuje się paraliż. Pospolite ruszenie na "bookingu"

53

Zapowiada się "gorący" weekend walentynkowy. Turyści spragnieni wizyt w hotelach ruszają w trasę. Kurorty bieszczadzkie czy tatrzańskie są wypchane po brzegi. Tłumów można spodziewać się też nad morzem. Nieco "luźniej" zapowiada się za to na Warmii i Mazurach.

Walentynki 2020. Szykuje się paraliż. Pospolite ruszenie na "bookingu"
Luzowanie obostrzeń i otwarcie hoteli zachęciło Polaków do wyjazdów (PAP, Grzegorz Momot)

Zatkane drogi dojazdowe i tłumy turystów - tak zapowiada się weekend w polskich kurortach. Między 12 a 14 lutego otwarte na nowo hotele przeżyją oblężenie.

Turyści jak szaleni rezerwują noclegi na najbliższe dwa tygodnie. Są to głównie kierunki górskie: Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba, Szczyrk, Zieleniec, Wisła, Białka Tatrzańska - mówi nam Kamila Miciuła z Nocowanie.pl.

Walentynki 2021. Pospolite ruszenie na "bookingu"

Sprawdzając rezerwacje na Booking.com, widzimy jednak, że nie tylko góry są na liście weekendowych wypadów Polaków. Serwis wskazuje, że nad morzem dostępne miejsca są już zarezerwowane w 89 proc. W Bieszczadach obłożenie (stan na poniedziałek) to 86 proc. Hitem są jednak Tatry, tam rezerwacje sięgają 98 proc.

Nieco spokojniej jest na Warmii i Mazurach - tam obłożonych jest 78 proc. dostępnych miejsc.

Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

To wszystko dane dla dni 13-14 lutego (sobota i niedziela), przy założeniu wyjazdu dwóch osób dorosłych. Najbardziej popularnym kierunkiem okazało się - bez zaskoczenia - Zakopane, tam nie ma już praktycznie wolnych miejsc. W walentynkowy weekend booking.com wskazuje na 99-procentowe obłożenie.

Nie tylko walentynki

Zainteresowaniem turystów cieszy się nie tylko luty. Ci już składają rezerwacje na wakacje.

Widać zauważalny wzrost rezerwacji na lato. To ok. 30 proc. wszystkich zapytań wysłanych po konferencji premiera. Zapytania dotyczą terminów czerwiec-sierpień. Tutaj pojawiają się kierunki nadmorskie: Łeba, Sarbinowo, Władysławowo, Jastarnia - dodaje Kamila Miciuła z Nocowanie.pl.

Jak podkreśla, turyści szukali noclegów zaraz po konferencji, natomiast największy szczyt liczby użytkowników na Nocowaniu miał miejsce w niedzielę po południu.

Na ten najbliższy weekend obserwujemy najwięcej rezerwacji dwuosobowych, bez dzieci, więc Polacy planują walentynki na stoku lub górskim szlaku. Popularne są również wyjazdy w grupach kilkuosobowych - od 4 do 8 - wyjaśnia Miciuła.

Przypomnijmy, decyzją rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, hotele od 12 lutego są dostępne dla wszystkich, jednak przy zachowaniu reżimu sanitarnego. To obłożenie maksymalnie 50 proc. dostępnych pokoi, serwowanie posiłków wyłącznie w ramach room service (bezpośrednio do pokoju). Restauracje hotelowe pozostają zamknięte.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić