Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Katastrofa w Himalajach. Mogło zginąć nawet 150 osób. Nagrania porażają

51
Podziel się:

Fatalne wieści z północnych Indii. Część Nanda Devi oderwała się od lodowca, wywołując katastrofalną powódź. Woda zmieszana ze skałami i pyłem zalała elektrownię wodną, aż 150 osób jest zaginionych. Zginęło co najmniej 9 osób.

Katastrofa w Himalajach. Mogło zginąć nawet 150 osób. Nagrania porażają
Tragedia w Himalajach. Potwierdzono śmierć 9 osób, ale ofiar może być dużo więcej.

Himalajski lodowiec pękł w niedzielę. Oderwana część zniszczyła elektrownię wodną Rishiganga. Kiedy tama na rzece została zniszczona, ściana wody, skał i pyłu ruszyła w dół doliny w stanie Uttarakhand. Ewakuowano mieszkańców zagrożonych wiosek.

To przyszło bardzo szybko, nie było czasu, aby kogokolwiek ostrzec. Czułem, że nas też zmiecie - powiedział agencji Reutera Sanjay Singh Rana, mieszkaniec wioski położonej w górnej części rzeki.

"Obawiamy się śmierci od 100 do 150 osób" - ogłosił ponuro główny sekretarz stanu Om Prakash. Na razie jednak 150 to liczba zaginionych, głównie pracowników zniszczonej elektrowni wodnej. Powódź miała też uszkodzić tamę budowaną w dolnej części rzeki, ale władze regionu nie podały szczegółów.

Pękł lodowiec w Himalajach. Mógł zabić nawet 150 osób

Na razie służby znalazły siedem ciał. Udało się uratować 12 osób, które po katastrofie utknęły w tunelach elektrowni wodnej. Ratownicy próbują dotrzeć do innych uwięzionych. Takie informacje przekazało ministerstwo spraw wewnętrznych po spotkaniu Narodowego Komitetu Kryzysowego.

Całe Indie wspierają Uttarakhand, a naród modli się o bezpieczeństwo wszystkich poszkodowanych - napisał na Twitterze premier Narendra Modi.
Zobacz także: Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego. Naukowcy o dramatycznych prognozach dla Gdańska
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Żywioł
rok temu
I to jest tragedia, a nie "katastrofalne" 20 cm śniegu
Powód katastr...
rok temu
Obecnie wiele ekspedycji bije w Himalajach nikomu niepotrzebne rekordy, wpinając się na skały i lodowce. Żeby się tam dostać, muszą używać sprzętu, w postaci haków i lin. Jak wszyscy ambitnie wbijają haki i na nich mocują liny; to nie pozostaje to bez znaczenia dla stabilności podłoża. Przykładem był film rysunkowy p.t. ICE AGE, studia PIXTAR, gdzie zwierzątko wyglądające na skrzyżowanie szczura z wiewiorką, nosiło troskliwie swój największy skarb, którym był żołądż z dębu. Jak mu ten żołądź przymarzł do lodowca, to probowało go wydłubać, aż lodowiec pękł i bloki lodu zaczęły spadać, że nawet duże zwierzęta musiały uciekać.
MiK
rok temu
Kto zaprojektował i kto zatwierdził projekt budowy zapory poniżej lodowca. To jak jak by zbudować tamę wśród nadmorskich wydm.
snajper
rok temu
wina tuska
Kanis
rok temu
Doznaję fizjologicznych efektów medialnego straszenia.
xcv
rok temu
Pękł - bo nie wytrzymał nerwowo tych zmian klimatycznych
ZACZYNA SIĘ
rok temu
Niech ludzie wygina za indywidualzm, konsumocjonizm i lans. NALEŻY NAM SIE ŚMIERĆ
Zeus
rok temu
Bóg przebaczy zawsze, człowiek czasami, a Matka Natura nigdy...
emeryt
rok temu
Ocieplenie wbrew sceptykom robi swoje... Z kilka dziesięcioleci, gdy znikną himalajskie lodowce, 3 miliardy ludzi ruszą w świat w poszukiwaniu wody...
Gurol
rok temu
Juz widzę jak cały naród się modli
Nauczyciel
rok temu
Czy tutaj jest ktoś kto nadzoruje komentarze. Zygam ofertami typu porno. Niech się ktoś tym zainteresuje. To nie są portale randkowy. Co to ma znaczyć. Gdzie administrator. To czytają dzieci.
dawid
rok temu
Likwidujcie więcej dwutlenku węgla! Więcej promieni słonecznych będzie docierać do ziemi i będzie cieplutko...
wddd
rok temu
i co teraz zrobią ci indianie?
wddd
rok temu
i co teraz zrobią ci indianie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić