To nie śmieć. Niezwykłe odkrycie na plaży

38

Odkrycie miało miejsce na Padre Island National Seashore w pobliżu Zatoki Meksykańskiej. Rebekah Claussen, przewodniczka National Park Service, znalazła na plaży coś, co przypominało zwykły żółty sznurek. W rzeczywistości dokonała bardzo cennego odkrycia.

To nie śmieć. Niezwykłe odkrycie na plaży
To nie jest sznurek, lecz specjalny rodzaj koralowca. (National Park Service, R. Claussen)

Do odkrycia doszło na początku lutego. Rebekah Claussen wykonała zdjęcie niezwykłego znaleziska, a następnie udostępniła je w mediach społecznościowych parku narodowego.

Morski bat – co to jest? Koralowiec, o którym mało kto słyszał

Znalezisko to nie zwykły sznurek, lecz specjalny rodzaj koralowca. Ze względu na swój nietypowy kształt i elastyczność jest nazywany "morskim batem".

Najczęściej ludzie zakładają, że są to śmieci. Chociaż może ci się wydawać, że to jakiś typ sznurka, w rzeczywistości jest to rodzaj koralowca zwanego morskim batem – tłumaczy pracownik Padre Island National Seashore.

Morskie baty można znaleźć m.in. w Zatoce Meksykańskiej czy okolicach New Jersey. Występują nie tylko w żółtym kolorze – do tej pory potwierdzono istnienie również czerwonych, fioletowych oraz białych odmian. Dodatkowo ich wewnętrzna strona ma czarny kolor.

Następnym razem, gdy wybierzesz się na spacer po plaży, poszukaj morskiego bata i pamiętaj, że to nie jest śmieć! – apeluje przedstawiciel parku narodowego na Facebooku.
Zobacz także: Zobacz też: Jasne kręgi wokół australijskiej rafy
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić