o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Ważne zmiany dla kierowców. Niektórzy bardzo się ucieszą

11
Podziel się

Już 31 stycznia 2022 roku wejdzie w życie kolejny element "pakietu deregulacyjnego". Dzięki temu po zakupie auta z drugiej ręki nie będzie trzeba zmieniać tablic rejestracyjnych.

Ważne zmiany dla kierowców. Niektórzy bardzo się ucieszą
Niebawem wejdą nowe przepisy (Getty Images)
bELpytPF

"Składający wniosek o rejestrację pojazdu może wnioskować o zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego, w tym tablic (tablicy) rejestracyjnych, jeżeli pojazd był już zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (…) - głosi art. 73.1a, który wejdzie w życie 31 stycznia 2022 roku.

Autokult.pl zauważa, że nowe przepisy nie stawiają żadnych warunków co do tego, gdzie pojazd był wcześniej zarejestrowany.

bELpytPH

W związku z tym będzie można zachować stare numery, nawet jeśli kupimy auto np. z drugiej strony kraju. Nie każdy będzie mógł jednak skorzystać z tego przywileju.

Kto będzie musiał wymienić tablice rejestracyjne?

Urzędnik będzie mógł zakwestionować wyblakłe, podrapane i zardzewiałe tablice. Nie będzie można również zachować czarnych tablic rejestracyjnych. Podobnie sprawa wygląda w przypadku tablic z polską flagą zamiast symbolu Unii Europejskiej.

Jeżeli tablice zostaną zaakceptowane przez urzędnika, to wówczas będzie można przejść do pozostałych formalności. Proces zakładający zachowanie starych tablic będzie oznaczać oszczędności - zapłacenie o 80 złotych mniej.

bELpytPN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELpytQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
xxxxd
2 miesiące temu
głupota zgadzam się ala auto kupione w danym województwie osoby zamieszkującej ale nie z gdańska a będzie zarejestrowane na blachach GD w Małopolsce
Tom
2 miesiące temu
głupota, Policja nie będzie wiedziała czy auto tutejsze czy kręci sie na czatach zlodziej z innego miasta, swoich Policja zna. Będzie miszmasz. Zatankujesz i nie zapłacisz, na swoich tablicach Policja szuka na mieście, na obcych po trasie, po zmianach nikt nic nie będzie wiedzial, po napadzie to samo. Nie zawsze są kreatywni bandziory
Imanuel
2 miesiące temu
To mój budżet odbuduję po mandacie 3000 zł 🔥🔥🔥🔥
bELpytQj
Cor
2 miesiące temu
Około 2018-2019r. zmienili wielkość czcionki na tablicach więc i tak będzie podstawa dla urzędników do wymiany tablic. Kolejne wielkie usprawnienia dla nielicznych.
No
2 miesiące temu
Na pewno wymyślą jakąś opłatę regulacyjną i tak będzie trzeba zapłacić.
Markus
2 miesiące temu
Nigdy w życiu nie zostawiłbym tablicy SO - wstyd i chańba :)
fgh
2 miesiące temu
czyli tablice ze swojego starego, sprzedanego auta moge zatrzymac do kupionego nastepnego auta?
venom
2 miesiące temu
Oooo, ZSW pójdą jak świeże bułeczki. Przynajmniej dopóki tunelu nie ma
Kizoo
2 miesiące temu
Mieszkańcy z DWR i DSR zaczną podbijać ceny aby odkupić auto z DW i jeździć na "miejskich" numerach. Już zacieram ręce, bo mam dwa trupy do sprzedania.
michal
2 miesiące temu
tu ci dadza 80zl a za plecami zabiora 160zl
gosc
2 miesiące temu
Teraz wszyscy z OGL rzucą się na SRC.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić