o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Starczyk
|

Panna młoda w szoku. Miała na weselu 78 gości. Podliczyła koperty

2226
Podziel się

Kobieta liczyła na to, że zwróci jej się koszt wesela. Gdy świeżo upieczona żona rozpakowała koperty, zaniemówiła. W kopertach od 78 osób doliczyła się zaledwie 6 tysięcy złotych. To wychodzi po niespełna 100 zł na osobę.

Panna młoda w szoku. Miała na weselu 78 gości. Podliczyła koperty
Ślub. Wesele. Ile do koperty? Rozczarowana panna młoda (FORUM, Daniel Dmitriew)
bEEqMiUl

Suknia ślubna, kwiaty, pokaz sztucznych ogni, profesjonalny DJ - wesele to nie lada wydatek. Natalia bardzo długo przygotowywała się do swojego ślubu. Z jednej strony nie chciała hucznej imprezy, z drugiej nie hamowała się z wydatkami. Kobieta wyszła z założenia, że koszty zwrócą się jej dzięki kopertom ślubnym.

Kobieta gorzko się rozczarowała, gdy przeliczyła otrzymane od gości pieniądze. Wg niej nie wywiązali się oni ze swojego "obowiązku". Liczyła na znacznie większą kwotę od kilkudziesięciu zaproszonych.

bEEqMiUn
6 tysięcy? Powiem wprost, to jakaś kpina i nieśmieszny żart - napisała oburzona kobieta na forum WP Kafeteria.

Ślub. Wesele. Ile do koperty?

To może trzeba było sprzedawać bilety wstępu na wesele? - zaczęli odpisywać kobiecie zniesmaczeni jej roszczeniową postawą internauci. Ich zdaniem koperta nie jest obowiązkiem gości, a ona powinna być wdzięczna za to, co dostała.

Robienie wesela dla zysku, to jest kpina. Jak możesz, wyliczać swoim gościom, ile ci dali? Ja myślałem, że zaprasza się osoby, z którymi się chce celebrować ten ważny dzień, a nie takich, którzy mi sponsorują imprezę. W jakich czasach my żyjemy? – zauważył internauta.
bEEqMiUt
Zobacz także: Wesele z obostrzeniami. Młoda para przesadziła. I skończyła się radość

Daje się w kopertę tyle, na ile mnie stać - zauważył inny komentujący. Wytknął kobiecie, że mogła wziąć skromny cywilny, a nie organizować bal na sto par, skoro jej nie stać.

bEEqMiUu

Inna osoba odpowiedziała kobiecie, że z takich powodów nie chodzi na wesela. Argumentowała, że zawsze jest obgadywanie i wytykanie palcami, ile kto dał. Zamiast świętować, myśli się tylko o pieniądzach.

Wśród komentujących znaleźli się również tacy, którzy wyrazili zrozumienie rozczarowaniem Natalii. Jedna z osób napisała, że każdy daje tyle, ile może, ale w tym przypadku wychodzi po 100 złotych w kopertę, a to już faktycznie trochę kpina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqMiUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2226)
mika
2 godz. temu
Cztery lata temu dostaliśmy zaproszenie na ślub i wesele od córki dalekiej kuzynki, z którą utrzymujemy dosyć bliskie kontakty. Na zaproszeniu była odnotacja- nie oczekujemy prezentów, oczekujemy obecności w tym ważnym dla nas dniu. Gości było koło 70 a w kopertach ponad 40 tysięcy. Młodzi byli totalnie zaskoczeni bo spodziewali się najwyżej kilku tysięcy .
kot prezesa
8 godz. temu
Tyle daj ile zjem i wypije taka miara Katering nie jest drogi
Katarynka
9 godz. temu
To po co wesela. Is do uc podpisac isc do kosciola podpisac i gotowe.....a potem kaw z młynka i ciastko z bita smietana. I obiad zupa kapusniak.I gotow.
bEEqMiUP
Senior
10 godz. temu
Nam na wesele rodzina żony podarowała budzik, który żona zostawiła kiedyś w ich domu. Podziękowaliśmy serdecznie. Tak było 53 lata temu, pewnie przez komunę, czasy się jednak zmieniają.
Koperta 1 zł
3 tyg. temu
A mogla kupić bitcoina i by się zwrócilo.
Nauczka
3 tyg. temu
A może przed weselem wygłaszała swoje żądania co do zawartości kopert? I goście chcieli utrzeć jej nosa. Sama znam taka osobę na mój ślub podpieła się pod kopertę rodziców choć pracowała i była z osobą towarzyszącą. A jak przyszło do jej wesela to z oburzeniem wygłaszała ile to najmniej powinni goście jej dac, a wesele robione jak najtańszym kosztem. Za to głupie gadanie dostała ode mnie w kopercie minimum tyle co mniej więcej wydała na tzw. talerzyk. A zawsze daje talerzyk plus nawiązką.
Dziaders
3 tyg. temu
Niedługo przed wejściem na wesele trzeba będzie wcześniej podać zadeklarowana wysokość prezentu. A następnie gdy kwota będzie akceptowana przez młodą parę .okazać na wejściu środki wcześniej deklarowane i wrzucić do kosza lub własnoręcznie wręczyć przed uroczystym rosołem
Dziaders
3 tyg. temu
Osoby zaproszone na wesele ponoszą też koszt przybycia .ubioru jak również prezentu dla młodej pary. Jeżeli pani młoda uważa że obowiązkiem gościa jest prezent np 500 zł to obowiązkiem osoby która zaprasza jest sfinansowanie przybycia .i może zakupu części odzieży czy butów.
Koszt
3 tyg. temu
Dać tyle ile koszt,a nie na krzywy ryj nazrec się i potańczyć .Na balu za 100 się nie zje z potańcówka i wyszynkiem,a może jeszcze nocleg ?! A może jeszcze atrakcje dodatkowe ,dojazd do lokalu ,występy artystyczne!?Natomiast młodym sto wystarczy ,ale rodzicom już nie ,koszt taki -rzeczywisty ,to co najmniej 300 na parę ,tak na zero,dla rodziców ,organizatorów ,a co powyżej - mile widziane.Takie są fakta
3 kopertyrodz...
3 tyg. temu
Bo należy się zorientować w wydatkach i włożyć stosownie ,najlepiej rodzicom osobne koperty ,bo to głównie ich wydatki ,a nie mlodych
Jakubb
3 tyg. temu
A ja miałem wesele na 60 osób i kasy nie żałowałem, nawet się liczyłem że będę na minusie i nie liczyłem na żadne zyski. Cieszyłem się z udanej imprezy, po weselu było nawet trochę na plus i byłem mile zaskoczony
nickt
4 tyg. temu
Tak czy inaczej - świadczy to tylko o tym, jaką rodzinę i znajomych ma para młoda ...
dddfasf
4 tyg. temu
To może jakiś nowy program społeczny 500 + na gościa weselnego.
bEEqMiUH
NieTakaCwana
4 tyg. temu
Przyjmując zaproszenie na wesele też trzeba mieć klasę. Zasada jest prosta, dajemy mniej więcej tyle i młodzi płacą za talerzyk. I od zawsze tak było przyjete. Nie rozumiem krytyki Panny młodej. Owszem wesela nie robi się dla zarobku. Jednak uważam,że danie dzisiaj w kopercie kwoty 100zl, nazrec się ,napić, potańczyc nie jest fair w stosunku do młodej pary. Przecież więcej kosztuje taki wypad na miasto...ale tam się płci rachunek a na weselu w koperty nikt nie zagląda. Cwaniactwo i tyle .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić