"Właśnie odebrałem pensję. Złodzieje". Tyle Polacy tracą na Polskim Ładzie

644

Polacy są wściekli. Zmiany wprowadzone przez rząd sprawiają, że ich wynagrodzenia są obniżane. Czytelnicy Wirtualnej Polski nieustannie dzielą się informacjami na temat tego, jak przykra niespodzianka spotkała ich na początku 2022 roku.

"Właśnie odebrałem pensję. Złodzieje". Tyle Polacy tracą na Polskim Ładzie
Mateusz Morawiecki (Getty Images)

A Ty zyskałeś czy straciłeś na Polskim Ładzie? Podziel się z nami swoją historią na dziejesie.wp.pl.

Niektórzy Polacy otrzymali już pierwsze wynagrodzenia w 2022 roku. Niestety, nie brakuje takich, którzy dostali mniej pieniędzy niż zazwyczaj.

Wszystko przez Polski Ład. Po apelu Wirtualnej Polski na naszą skrzynkę bardzo szybko trafiło wiele informacji. Jasno z nich wynika, że Polacy tracą mnóstwo pieniędzy!

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 38-letnim stażem. Nowa wiadomość jest taka, że po obejrzeniu wpływów na konto mam 400 zł mniej na koncie w stosunku do 1 grudnia 2021r. Polski Ład? Skandal - przekazał pan Waldemar.
Ja straciłem już 265 zł na rękę, a dopiero 4 dni nowego roku. Pracuję w szkolnictwie. To jest chory kraj. Czy opłaca się tu uczciwie pracować? - pyta pan Zbigniew.
Nauczyciel z 29-letnim stażem pracy, 5 fakultetów za swoje pieniądze, trener szybkiego czytania, instruktor pierwszej pomocy. Właśnie odebrałem pensję. Złodzieje zabrali mi prawie 500 PLN netto - poinformował pan Marek.
Jestem żołnierzem w stopniu ppłk., mam mniejszą pensję o 365 zł i 90 gr w porównaniu do stycznia 2021 roku. Nawet za komuny nie obniżali pensji, to jest SKANDAL! - grzmi pan Andrzej.

Dramat polskich rodzin. "Jak przeżyć?"

Maile, które nadsyłają czytelnicy Wirtualnej Polski, są wręcz dramatyczne. "Polski Ład uwstecznić moje wynagrodzenie o 4 lata, inflacja i stopy procentowe spowodowały, że w domowym budżecie brakuje 1,5 tys. Jak przeżyć? Z ilu posiłków mam zrezygnować albo jakich rachunków nie zapłacić. Teraz nie mam nawet jak związać przysłowiowego końca z końcem" - pisze jeden z nich.

Witam. Pracuję w Państwowej Straży Pożarnej 11 lat, narażam życie zdrowie, by pomagać ludziom. Wyplata hmmm w grudniu 3600, w styczniu w Polskim Ładzie 3400. Odbierają chęci do pracy całą garścią. Wszystko idzie w sklepach w górę, a pensje w dół. Żebym wiedział, że tak będzie, żadnych dokumentów z klasy średniej bym nie podpisywał - podkreślił pan Jarosław.
Jestem emerytem wojskowym, po trzydziestu latach pracy nie za biurkiem. Jak wyliczyła moja żona, dziewięć lat i cztery miesiące w czasie mojej służby nie było mnie w domu. Nawet moich dzieci ze szpitala po narodzinach nie mogłem odebrać, bo byłem w tym czasie na poligonie. Właśnie się dowiedziałem, że moja emerytura jest mniejsza o 236 zł. Panie Premierze Morawiecki właśnie zwolnił Pan mnie z przysięgi, którą składałem 32 lata temu - zaznaczył były wojskowy.
Emeryt wojskowy, 33 lata służby zawodowej. Na emeryturze od 2009 roku. Ukradziono mi 440 zł miesięcznie, co w skali roku daje 5280 złotych!!! Pisowski, Złodziejski, Ład - skarży się pan Marek.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić