Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wybory 2020. Awantura na wiecu Andrzeja Dudy we Wrocławiu

147

We Wrocławiu odbył się wiec wyborczy Andrzeja Dudy. Jednak przebieg wydarzenia był daleki od spokojnego. Istnieją wątpliwości, czy zostało ono zorganizowane zgodnie z prawem. Doszło do sporego zamieszania i kłótni między zwolennikami i przeciwnikami obecnego prezydenta.

Wybory 2020. Awantura na wiecu Andrzeja Dudy we Wrocławiu
Na wiecu Andrzeja Dudy we Wrocławiu doszło do sporu (PAP, Maciej Kulczyński)

Według ustaleń "Wirtualnej Polski" na rynku we Wrocławiu miała odbyć się manifestacja Strajku Kobiet. Jednak w tym samym miejscu doszło do spotkania Andrzeja Dudy z wyborcami.

W konsekwencji organizatorzy manifestacji Strajku Kobiet uznali wiec wyborczy prezydenta za nielegalny. Jak argumentowano, wydarzenie z udziałem Andrzeja Dudy zostało zbyt późno zgłoszone władzom Wrocławia, więc jest nielegalne.

Wiec Andrzeja Dudy został nam zgłoszony, ale po terminie, z poślizgiem – powiedział Grzegorz Rajter, przedstawiciel wrocławskiego ratusza, w wywiadzie dla "Gazety Wrocławskiej".

Wybory prezydenckie 2020. Wiec wyborczy Andrzeja Dudy we Wrocławiu

Na rynku we Wrocławiu spotkały się dwie grupy. Zwolennicy Andrzeja Dudy starli się z uczestnikami wydarzenia, które w social mediach nazwano "Wolni Ludzie NaPrzeciw Dudzie".

"WP" podaje, że między uczestnikami obu zgromadzeń doszło do kłótni. Doszło do interwencji funkcjonariuszy policji, chroniących zgromadzenie obecnego prezydenta, którzy próbowali podjęli próbę usunięcia manifestacji Strajku Kobiet. Jednocześnie zwolennicy Andrzeja Dudy zakłócali przemówienie liderki ruchu Marty Lempart.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zwolennicy Andrzeja Dudy usiłowali przerwać kordon policyjny i wejść między uczestników drugiej manifestacji. "Gazeta Wrocławska" podaje, że dziennikarz z ich redakcji został uderzony w tył głowy przez mężczyznę, który trzymał transparent poparcia Andrzeja Dudy. Funkcjonariusze policji wylegitymowali napastnika.

Zobacz także: Zobacz też: Końskie czekają na debatę. Mieszkańcy zwycięzcę już znają
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić