Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Wybory 2020. Awantura na wiecu Andrzeja Dudy we Wrocławiu

56
Podziel się:

We Wrocławiu odbył się wiec wyborczy Andrzeja Dudy. Jednak przebieg wydarzenia był daleki od spokojnego. Istnieją wątpliwości, czy zostało ono zorganizowane zgodnie z prawem. Doszło do sporego zamieszania i kłótni między zwolennikami i przeciwnikami obecnego prezydenta.

Wybory 2020. Awantura na wiecu Andrzeja Dudy we Wrocławiu
Na wiecu Andrzeja Dudy we Wrocławiu doszło do sporu (PAP, Maciej Kulczyński)

Według ustaleń "Wirtualnej Polski" na rynku we Wrocławiu miała odbyć się manifestacja Strajku Kobiet. Jednak w tym samym miejscu doszło do spotkania Andrzeja Dudy z wyborcami.

W konsekwencji organizatorzy manifestacji Strajku Kobiet uznali wiec wyborczy prezydenta za nielegalny. Jak argumentowano, wydarzenie z udziałem Andrzeja Dudy zostało zbyt późno zgłoszone władzom Wrocławia, więc jest nielegalne.

Wiec Andrzeja Dudy został nam zgłoszony, ale po terminie, z poślizgiem – powiedział Grzegorz Rajter, przedstawiciel wrocławskiego ratusza, w wywiadzie dla "Gazety Wrocławskiej".

Wybory prezydenckie 2020. Wiec wyborczy Andrzeja Dudy we Wrocławiu

Na rynku we Wrocławiu spotkały się dwie grupy. Zwolennicy Andrzeja Dudy starli się z uczestnikami wydarzenia, które w social mediach nazwano "Wolni Ludzie NaPrzeciw Dudzie".

"WP" podaje, że między uczestnikami obu zgromadzeń doszło do kłótni. Doszło do interwencji funkcjonariuszy policji, chroniących zgromadzenie obecnego prezydenta, którzy próbowali podjęli próbę usunięcia manifestacji Strajku Kobiet. Jednocześnie zwolennicy Andrzeja Dudy zakłócali przemówienie liderki ruchu Marty Lempart.

Zwolennicy Andrzeja Dudy usiłowali przerwać kordon policyjny i wejść między uczestników drugiej manifestacji. "Gazeta Wrocławska" podaje, że dziennikarz z ich redakcji został uderzony w tył głowy przez mężczyznę, który trzymał transparent poparcia Andrzeja Dudy. Funkcjonariusze policji wylegitymowali napastnika.

Zobacz także: Zobacz też: Końskie czekają na debatę. Mieszkańcy zwycięzcę już znają
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
intense
2 lata temu
Czytając komentarze mam wrażenie że większość nie wie o czym pisze ale pisze
J-23
2 lata temu
WYWOŁAŁ CELOWO AWANTURĘ I MYŚLI ŻE JAK SIEDZI NA STOŁKU, TO MU WSZYSTKO WOLNO...
proste:
2 lata temu
TAM GDZIE JEDZIE AWANTURNIK, TAM SĄ AWANTURY
erui
2 lata temu
czego nie jadą do niemiec?
erti
2 lata temu
nie rozumiem na wiecach Dudy lgbt krzyczą mamy dość ,to droga wolna niemcy (nawet dają mieszkania bezpłatnie bo miasta opustoszały ),holandia stoją otworem
Master
2 lata temu
Jeśli ktoś najpierw przysięga , że będzie przestrzegał i strzegł Konstytucji, a potem ją 10 razy łamie, jest krzywoprzysiężcą. Jeśli ten ktoś potem mówi, że Konstytucji przestrzega, jest kłamcą. Kto głosuje na wielokrotnego kłamcę i krzywoprzysiężcę? Który do tego CELOWO szczuje na siebie Polaków?
Jerzy
2 lata temu
Przypomina brązowe koszulki, rączka do góry, głowa w prawo, a obozy to jeszcze mamy z ostatniej wojny. Kiedyś Niemcy, a tetaz Polacy
IQIQ
2 lata temu
Widać jak elektorat PiS-u działa brunatne koszule 39r palić książki później ludzi
Szatan w PO
2 lata temu
śrebnio lubię Andrzeja Dudę, ale to,co mówią i jak się zachowują jego wrogowie, albo przekupione bojówki PO, to woła o pomstę do nieba
Prorok
2 lata temu
Niech wygra Prawda,Honor i Patriotyzm czyli Andrzej Duda !!!
brawo wy
2 lata temu
nie jestem za ani przeciw bo nie chodzę na wybory które są z gory ustawione a wam wydaje się ze macie wybór, do rzeczy w 2008r PiS odrzucił ustawie Kukiza o majątku niedziedziczonym i tym sposobem od 2014 płacimy odszkodowania żydom, sumy całkowite są rożne od 110mld-330mld złotych bo rzad nie udziela szczegółowych informacji. W tym glosowaniu brał udział poseł A.Duda. na niekorzyść dla Polski zresztą jak cały PiS.
hahaha
2 lata temu
Trzaskowski ma poglądy na gospodarkę jak Bosak, SKRAJNIE LIBERALNE o czym sam napisał, jednym słowem wy się zżerajcie jak zgłodniałe zwierzeta, a ja będę jak pan na państwoych posadakach typu polityk, samorządowiec, hahaha. Jak w USA, dopóki pracujesz na kilku etatach jednocześnie, bez urlopu przez całe lata to utrzymujesz się na powierzchni ale wystarczy jedna kontuzja i toniesz obciążony rachunkami np. za leczenie.
Wojtek
2 lata temu
Jak za swoją działalność nie odpowiedzą karnie to nie będzie już Polski.
Mitras😇
2 lata temu
Mam to w nosie😤😤😤😤😤
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić