Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Wzrosło zadłużenie Skarbu Państwa. Ministerstwo Finansów podaje nowe dane

12
Podziel się:

Ministerstwo Finansów przekazało nowe dane dotyczące zadłużenia Skarbu Państwa. Oficjalny komunikat wskazuje na to, że wzrosło ono na koniec września br. o "0,8 proc. m/m do ok. 1 100,3 mld zł".

Wzrosło zadłużenie Skarbu Państwa. Ministerstwo Finansów podaje nowe dane
Wzrosło zadłużenie Skarbu Państwa (Pixabay)

Ministerstwo Finansów co jakiś czas prezentuje dane dotyczące zadłużenia Skarbu Państwa. W środę pojawiły się nowe informacje w tym zakresie. Zostały one przekazane za pośrednictwem ISB News.

Według wstępnych szacunkowych danych, zadłużenie SP na koniec września 2020 r. wyniosło ok. 1 100,3 mld zł, co oznaczało wzrost o 8,9 mld zł (+0,8 proc.). Zadłużenie w podziale według kryterium miejsca emisji wyniosło: dług krajowy: ok. 836,8 mld zł, dług w walutach obcych: ok. 263,5 mld zł (tj. 23,9 proc. całego długu SP) - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zadłużenie państwa. Jak było w sierpniu?

W środę resort finansów podał również, ile wyniosło zadłużenie Skarbu Państwa pod koniec sierpnia 2020 roku. To kwota rzędu 1 091 384,9 mln zł.

Oznacza to, że zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło od sierpnia do września o 8,9 mld złotych. Trzeba jednak pamiętać, że są to tylko szacunkowe dane Ministerstwa Finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
tak
rok temu
trza było covida nie łykać
TOMUŚ
2 lata temu
zycze kazdemu z pisu ZLE
assd
2 lata temu
hahahahah morawiecki dawaj 1500 + i to juz !!!! nie bede czekał
AAAAAA
2 lata temu
Rząd, jak zwykle się nachapie a naiwny Polak za to zapłaci.
pl.
2 lata temu
Inflacja często opisywana jest jako ukryta forma opodatkowania. Rząd wywołuje ją drukując pieniądze, więc choć formalnie stawki podatków nie rosną, to zamiast tego rosną ceny. Pusty pieniądz zwiększa popyt na towary, ale nie nadąża za nim wzrost podaży. 100 mld zł dodrukowane Od 19 marca do końca czerwca NBP za dodrukowane pieniądze skupił obligacje skarbowe za 50,8 mld zł oraz obligacje BGK i PFR za 45,4 mld zł. I tyle właśnie pieniędzy przybyło w obiegu. Żeby nie być gołosłownym, od lutego do maja według danych NBP podaż pieniądza M3 wzrosła o aż 139 mld zł, czyli o 8,8 proc., z czego ilość pieniądza gotówkowego w obiegu przyrosła o 53 mld zł (+23 proc.). I to wszystko przy prawie pewnym spadku gospodarki. Innymi słowy gospodarka produkuje mniej, a pieniądza jest na rynku coraz więcej. Nowy pieniądz nie ma pokrycia w realnych zmianach ekonomicznych, więc działa inflacyjnie.
pl.
2 lata temu
Na mieszkańca Polski przypada 33 tys. zł długu publicznego, ale gdy podzielić to na liczbę pracujących - to już 78 tys. zł. To o 14 tys. zł więcej niż rok temu i o 21 tys. zł więcej w ciągu pięciu lat Dług będzie rósł. Licząc plany deficytów budżetu, do końca przyszłego roku te kwoty urosną do odpowiednio 37 tys. zł i 88 tys. zł
J 23
2 lata temu
należy zrezygnować z zakupu samolotów F 35 nam do niczego niepotrzebnych a tylko wzogacenia , Ten zkup przyprawi nas o nędzę zrujnyje nasz budżet .
marek
2 lata temu
u nas w Tworkach zmalało :-)
PGb
2 lata temu
myślę,że to nie ta liczba...
Jaki dług?
2 lata temu
Coś takiego!!!!!!
Przewiduję
2 lata temu
Wirus pomału robi swoje aż w końcu wykończyć gospodarki państw na całym Świecie. Niestety nadchodzi nowy ład. Wszystko zostanie zresetowane. Nikt nie będzie miał długów, a pieniądz straci wartość do "0" Ludzie którzy dotychczas byli bogaci staną na równi z biednymi.Każdy człowiek będzie żył na jednakowym poziomie.
Pozdrawiam
2 lata temu
Mam pytanie dług został zaciągnięty przez kogo i u kogo? Moja rada dla polityków jest taka: jeśli istnieje konieczność zadłużania państwa, to należy zwiększyć potencjał produkcyjny państwa, ponieważ tylko produkcja, a nie dodatkowe stanowiska dla urzędników wytwarzają realne dobra, których wartość jest reprezentowana przez pieniądze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić