o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Żabka zamknięta w niedzielę?! Znaleźli sposób

601
Podziel się

NSZZ Solidarność chce mocno dopiec Żabce. Opracowano plan, który może doprowadzić do tego, że ta popularna sieć będzie musiała zamknąć swoje sklepy w niedziele! O co dokładniej chodzi?

Żabka zamknięta w niedzielę?! Znaleźli sposób
Żabka (Wikipedia)
bEDAilxh

Żabka uzyskała status placówki pocztowej. Dzięki temu w tej popularnej sieci handlowej zrobimy zakupy w niedziele i święta.

Przedstawiciele Solidarności chcą ukrócić tę praktykę. Mają już plan, który może przysporzyć właścicielom Żabki wielkich problemów!

bEDAilxj

Związkowcy Solidarności wychodzą z założenia, że nikt nie chodzi na pocztę po to, by kupić na przykład... wódkę! To właśnie alkohol ma być ważnym elementem w nikczemnym planie przedstawicieli Solidarności.

Żabka między młotem a kowadłem?

Już wkrótce Żabka może być zamknięta w niedziele i święta. Wszystko dlatego, że NSZZ Solidarność chce ją postawić w podbramkowej sytuacji. Serwis Wiadomości Handlowe podaje, że związkowcy oczekują, by wprowadzona została ustawa o wychowaniu w trzeźwości, która - według nieoficjalnych doniesień - miałaby zawierać przepis zakazujący sprzedaży napojów alkoholowych przez placówki pocztowe.

Ten zapis nie dotknąłby Poczty Polskiej. Dla Żabki i wielu innych sklepów, które stały się placówkami pocztowymi, stanowiłby natomiast gigantyczny problem!

bEDAilxp

Ich właściciele mieliby do wyboru dwie opcje. Albo musieliby zrezygnować ze statusu placówki pocztowej (uniemożliwiłoby to otwieranie sklepów w niedziele i święta), albo mogliby wycofać się ze sprzedaży alkoholu. Oczywiście nie tylko w niedziele, ale i w każdy inny dzień. Ten drugi scenariusz wydaje się praktycznie nierealny, więc na myśl nasuwają się wyłącznie niedziele bez zakupów w Żabkach...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAilxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(601)
Maxel
6 miesięcy temu
Wara od zabek, niedziela niehandlowa jest dniem gdzie mogę zarobić podwójna kwotę za godzinę pracy.
Zmzm
6 miesięcy temu
To nie jest związek zawodowy tylko zawodzacy szkajacy tematów zastępczych bo I tak nikt się z nimi nie liczy
K.Badura
6 miesięcy temu
W takim razie pójdę na melinę do Maciakowej.
bEDAilxL
aso
6 miesięcy temu
Rozumiem że Solidaruchy to abstynenci i nie piją.....aha.
kierowca
6 miesięcy temu
Na stacjach nie ma żarówek H4,ale gorzała jest....wiadomo-jedziesz to wypij..po co Ci światła.i Hot-dogi Obajtkowe....czekam kiedy też będą kebaby....
Polak z Drezn...
6 miesięcy temu
Jeżeli przewodniczącemu Dudzie tak bardzo zależy na losie pracowników, to dlaczego nie porozmawia tak jak Duda z Dudą w takich sprawach jak: 1. uregulowanie umów o pracę ( umowa zlecenie czy też umowa o dzieło nie jest umową o pracę ) 2. przekształcenie urzędów pracy w agencję zajmującą się pośrednictwem pomiędzy potencjalnym pracodawcą a pracownikiem a nie pośrednictwem w zawieraniu umowa cywilnoprawnych ( takimi są umowy zlecenia i umowy o dzieło ) 3. wskazanie alternatywy np. studentom gdzie mogliby sobie dorobić w trakcie studiów Jeżeli naprawdę zależy przewodniczącemu na wolnej niedzieli to powinien załatwić zamknięcie wszystkich instytucji, firm spółek, wolne dla wszystkich służb, wolną niedzielę dla funkcjonariuszy związków wyznaniowych, żołnierzy na misjach itd. Maszynista motorniczy, kierowca ( nawet ten z SOP-u ) też chce spędzić niedzielę w domu z rodziną.
pozdrawiam
6 miesięcy temu
Proszę zakazać sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych jak chcecie być konsekwentni, zacznijcie od orlenu.
okular
6 miesięcy temu
Katoliccy Stachanowcy
Sasiad
6 miesięcy temu
Dlaczego nie wezma sie za agencje pracy, ktore za nic nie robienie zdziera z pracownikow duzy haracz. To wg nich jest ok.!!! Zabki i podobne zabce to prywatne sklepy, ich wola kiedy i od ktorej, do ktorej otwieraja. Proponuje otwierac wszystkie, ale to wszystkie sklepy w poniedzialek, srode i piatek a i zatrudnic solidarnosciowcow tylko na umowe zlecenie przez agencje pracy. Gratuluje im poczucia humoru.
o hoho
7 miesięcy temu
a co to takiego Srolidarność???
Leo
7 miesięcy temu
Bardzo dobrze ludzie też chcą wypocząć a pensje które otrzymują nie predysppnują do pracy w niedzielę no chyba że za 500 procent
Sowa
7 miesięcy temu
Bardzo dobrze,ludzie pracujący w Żabce też chcą mieć wolne niedziele
grek
7 miesięcy temu
gdy czytam te komentarze to wniosek jest jeden, w necie siedzą frustraty, plują jadem bo nic innego nie potrafią, strach żyć w takim społeczeństwie
bEDAilxD
qwerty
7 miesięcy temu
Mnie nikt nie pyta czy chce robić 8h rano,popoludnie,noc w fabryce bez okien w niedzielę z 30min przerwą na kanapke, ubikacje i papierosa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić