Żabka zamknięta w niedzielę?! Znaleźli sposób

835

NSZZ Solidarność chce mocno dopiec Żabce. Opracowano plan, który może doprowadzić do tego, że ta popularna sieć będzie musiała zamknąć swoje sklepy w niedziele! O co dokładniej chodzi?

Żabka zamknięta w niedzielę?! Znaleźli sposób
Żabka (Wikipedia)

Żabka uzyskała status placówki pocztowej. Dzięki temu w tej popularnej sieci handlowej zrobimy zakupy w niedziele i święta.

Przedstawiciele Solidarności chcą ukrócić tę praktykę. Mają już plan, który może przysporzyć właścicielom Żabki wielkich problemów!

Związkowcy Solidarności wychodzą z założenia, że nikt nie chodzi na pocztę po to, by kupić na przykład... wódkę! To właśnie alkohol ma być ważnym elementem w nikczemnym planie przedstawicieli Solidarności.

Żabka między młotem a kowadłem?

Już wkrótce Żabka może być zamknięta w niedziele i święta. Wszystko dlatego, że NSZZ Solidarność chce ją postawić w podbramkowej sytuacji. Serwis Wiadomości Handlowe podaje, że związkowcy oczekują, by wprowadzona została ustawa o wychowaniu w trzeźwości, która - według nieoficjalnych doniesień - miałaby zawierać przepis zakazujący sprzedaży napojów alkoholowych przez placówki pocztowe.

Ten zapis nie dotknąłby Poczty Polskiej. Dla Żabki i wielu innych sklepów, które stały się placówkami pocztowymi, stanowiłby natomiast gigantyczny problem!

Ich właściciele mieliby do wyboru dwie opcje. Albo musieliby zrezygnować ze statusu placówki pocztowej (uniemożliwiłoby to otwieranie sklepów w niedziele i święta), albo mogliby wycofać się ze sprzedaży alkoholu. Oczywiście nie tylko w niedziele, ale i w każdy inny dzień. Ten drugi scenariusz wydaje się praktycznie nierealny, więc na myśl nasuwają się wyłącznie niedziele bez zakupów w Żabkach...

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić