o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Zasiłek dla bezrobotnych pójdzie w górę. Minister podała konkretną kwotę

4
Podziel się

O wyższym zasiłku dla bezrobotnych mówiło się w rządowych kuluarach już od pewnego czasu. Zwolennikiem tego rozwiązania byli między innymi Mateusz Morawiecki oraz Andrzej Duda. Teraz, wartość tego zasiłku potwierdziła minister rodziny, Marlena Maląg.

Ile będzie wynosić nowy zasiłek dla bezrobotnych?
Ile będzie wynosić nowy zasiłek dla bezrobotnych? (Materiały prasowe)
bErjQqGd

Prace w rządzie trwają. Według informacji dostępnych w mediach, wszystko wskazuje na to, że projekt ustawy podnoszący zasiłek dla bezrobotnych, we wtorek 26 maja zostanie przyjęty przez rząd. To jednak nie jedyne wsparcie, które ma zostać zaoferowane.

Ogłoszony ma zostać również tzw. dodatek solidarnościowy. Ma on dotyczyć osób, które w wyniku utraty pracy spowodowanej pandemią koronawirusa straciły pracę. Druga opcja zakłada, że takie wsparcie trafiłoby tylko do osób, które nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych, a straciły źródło utrzymania - czyli np. dla osób pracujących na tzw. umowach śmieciowych. W obu przypadkach rząd chce wypłacić dodatek w wysokości 1300 złotych.

bErjQqGf

Będziemy robić wszystko, żeby chronić polską gospodarkę, żeby chronić miejsca pracy i razem wyjdziemy z tego kryzysu obronna ręką. Wierzę, że za pół roku, rok, przy dobrej współpracy wyjdziemy z tego kryzysu wzmocnieni - mówił przed tygodniem premier Mateusz Morawiecki.

Zasiłek dla bezrobotnych. Ile będzie wynosić?

Aktualna wartość zasiłku dla bezrobotnych wynosi 861,40 zł brutto przez pierwsze trzy miesiące oraz 676,40 zł brutto przez kolejne trzy. Ta kwota dotyczy jednak tylko osób, których staż pracy wynosi od 5 do 20 lat. O podwyższeniu tego zasiłku mówiło się już od dawna, teraz zaczynają pojawiać się już konkretne deklaracje. Choć nadal nie znamy dokładnej daty jego wprowadzenia, to o kwocie świadczenia powiedziała minister rodziny, Marlena Maląg.

Mamy przygotowane rozwiązania, które lada moment zostaną pokazane. Pan premier i pan prezydent zapowiedzieli, że będzie podniesiony zasiłek dla bezrobotnych i będzie. Myślę, że możemy już dziś powiedzieć, że będzie to 1200 zł - powiedziała w programie "Debata Dnia" minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

bErjQqGl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErjQqGG
KOMENTARZE
(4)
praca
rok temu
jak w tym filmie Piorun Marlenie kazał - Praktycznie jutro poprosze o zwolnienie bo zasilek bedzie wyższy od pracy.
Nik
rok temu
Rozdajcie kasę nierobom ,po co pracować ?
123
rok temu
A co z tymi którzy utracili pracę a nie mają prawa do zasiłku bo zabrakło im stażu,mi brakuje 60 dni,czy o takich ludziach też pomyśleli?
bErjQqGH
bzrb
rok temu
I co z tego jeśli go dają tylko 6 miesięcy, a ci co są dłużej bezrobotni nie dostają nawet jednej złotówki
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić