aktualizacja 

Zatankował do pełna w Gdyni. W kwotę aż trudno uwierzyć

225

Szok na stacjach benzynowych w czasie tankowania coraz częściej towarzyszy kierowcom. Doświadczył go także pan Sebastian z Gdyni, gdy postanowił zatankować do pełna na jednej z lokalnych stacji paliw. Cena diesla znów poszybowała w górę. Zobaczcie sami.

Zatankował do pełna w Gdyni. W kwotę aż trudno uwierzyć
Ceny za diesla wciąż rosną (Archiwum prywatne, Pixabay)

Widzisz wysokie ceny na stacjach paliw? Prześlij nam zdjęcie, korzystając z platformy dziejesie.wp.pl.

Zdjęcie, ze stacji przy ulicy Wielkopolskiej w Gdyni przesłał nam czytelnik, pan Sebastian. Swoją wiadomość skomentował krótko i celnie: "Tankowanie do pełna. Pojemność zbiornika to jedno, ale wartość końcowa robi wrażenie".

Cena diesla, oscylująca w okolicach 8 złotych za litr, to dziś niechlubny standard. Prognozy pokazują, że olej napędowy w całej Polsce będzie wahał się w granicach tej kwoty. I choć ceny paliw stale rosną pod początku 2022 roku, najmocniej odczuwają to właśnie właściciele aut napędzanych olejem.

Ja już trochę czasu żyję, a nie widziałem jeszcze takich podwyżek. Bywało to 10 proc. czy nawet 20 proc. Ale 500 czy 700 proc.? O czymś takim nie słyszałem - narzekał przed kilkoma dniami w rozmowie z o2.pl inny czytelnik, pan Rafał.

Widzisz wysokie ceny na stacjach paliw? Prześlij nam zdjęcie przez dziejesie.wp.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Będzie tańsze paliwo? "Niewykluczone, że w drugiej połowie roku"

Irytacji nie kryje również pan Krzysztof z Krakowa, właściciel dziesięcioletniego Forda Focusa. Na trasie z domu do pracy każdego dnia pokonuje 60 kilometrów.

Ceny powalają. Coraz częściej przesiadam się do starszego samochodu żony, by chociaż tak starać się ciąć koszty. To stary Matiz, mało komfortowy, ale oprócz roweru, którym trudno wybrać się na przykład za miasto, to jedyny sposób, by cokolwiek oszczędzić na paliwie - komentuje czytelnik.

Ceny benzyny także nie spadają, ale są wciąż niższe od cen oleju napędowego. Średnio za litr benzyny Pb 95 zapłacimy dziś 7,35 zł.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić