Loteria węglowa w ten weekend. Do zgarnięcia tony ekogroszku

26

Podczas gdy w kraju występują spore problemy z dostępnością węgla, w najbliższą niedzielę 16 października w Rybniku na Śląsku odbędzie się... loteria węglowa. Do wygrania są dwie palety ekogroszku, każda z nich po jednej tonie. Co trzeba zrobić, aby wygrać węgiel?

Loteria węglowa w ten weekend. Do zgarnięcia tony ekogroszku
Loteria węglowa w niedzielę. Do zgarnięcia tona ekogroszku (Unsplash.com, Yaroslav Maltsev)

Od kilku miesięcy w Polsce odnotowuje się braki węgla, co ma związek z trwającą wojną w Ukrainie oraz rządowym embargiem na cenny surowiec z Rosji. Niedobór "czarnego złota" doprowadził do znaczącego wzrostu cen. Obóz rządzący próbował rozwiązać ten problem - najpierw poprzez wprowadzenie maksymalnej ceny węgla, a następnie dorzucając dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł.

Fakty są takie, że o ile przed rokiem popularny ekogroszek można było nabyć poniżej tysiąca złotych za tonę, o tyle teraz w punktach skupu często osiąga on wartość trzykrotnie wyższą. Jeżeli jest w ogóle dostępny, bo z tym bywa największy problem. Dlatego też na nietypowy pomysł wpadli działacze klubu żużlowego ROW Rybnik na Śląsku. Ich akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Loteria węglowa w niedzielę. Do zgarnięcia ekogroszek

W najbliższą niedzielę 16 października w Rybniku zorganizowany zostanie turniej żużlowy z okazji 90-lecia tego sportu w mieście. Wśród osób, które zakupią bilet na zawody i pojawią się na trybunach, rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Jedną z nich jest paleta ekogroszku, ważąca dokładnie tonę. Łącznie do wylosowania będą dwa takie zestawy.

Biorąc pod uwagę, że bilet na niedzielne zawody żużlowe kosztuje tylko 5 zł, pomysł wydaje się marketingowym strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza, że w Rybniku i okolicach nie brakuje domów, które są ogrzewane węglem.

Losowanie nagród, wśród których obok węgla znalazły się jeszcze zegarki, sprzęt AGD czy narzędzia, zaplanowano po zakończeniu turnieju żużlowego. Dlatego fani muszą pamiętać o zachowaniu biletów, bo tylko na ich podstawie będzie można zgłosić się po odbiór nagrody. Początek imprezy przewidziano na godzinę 16.00.

Inicjatywa klubu żużlowego ROW Rybnik budzi jednak mieszane emocje wśród fanów. "Żenada", "ten klub jest pośmiewiskiem całej Polski", "dożynki jak nic" - to tylko niektóre komentarze kibiców w mediach społecznościowych. Są też jednak tacy, którzy uważają, że w dobie powszechnego braku węgla opisany pomysł podziała na widzów jest magnes.

Zobacz także: Kaczyński o mieszaniu węgla. Co miał na myśli?
Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić