Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Złóż wniosek już teraz. Ważna informacja ws. programu "Rodzina 500+"

6

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, że wniosek o świadczenie z programu "Rodzina 500+" warto złożyć do 30 czerwca 2022 roku. W ten sposób zapewnimy sobie świadczenie z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 roku.

Złóż wniosek już teraz. Ważna informacja ws. programu "Rodzina 500+"
Złóż wniosek już teraz. Ważna informacja ws. programu "Rodzina 500+" (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

W poniedziałek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej postanowiło przypomnieć za pośrednictwem Twittera, że warto jak najszybciej złożyć wniosek ws. programu "Rodzina 500+".

Ważna informacja dla rodziców! Wniosek o świadczenie z programu 'Rodzina 500 plus+' warto złożyć do 30 czerwca 2022 r., aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 r. - przekazał w mediach społecznościowych resort rodziny.

Złóż wniosek już teraz. Ważna informacja ws. programu "Rodzina 500+"

Nowy okres świadczeniowy programu "Rodzina 500+" rozpoczął się 1 czerwca. Jest on obecnie obsługiwany wyłącznie przez ZUS. Wniosek o specjalne świadczenie wychowawcze można złożyć drogą elektroniczną poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Rodzice i opiekunowie, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. Pieniądze trafią wyłącznie na wskazane rachunki bankowe.

Rząd określa program "Rodzina 500+" jako "finansowy fundament wsparcia rodzin". Wszedł on w życie 1 kwietnia 2016 roku. Obecnie rodzinom z dziećmi na utrzymaniu gwarantuje on świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Prawo do świadczenia wychowawczego jest ustalane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Oznacza to, iż obecny cykl dobiegnie końca 31 maja 2023 roku.

Jeśli osoba złoży wniosek o świadczenie wychowawcze na nowy okres w terminie do 30 kwietnia 2022 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2022r. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia nastąpi w maksymalnym terminie do 3 miesięcy - tłumaczy resort na swoich stronach internetowych.
Zobacz także: Przekonał Suskiego. Niespodziewane wyznanie ministra z PiS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić