Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|
aktualizacja

Złóż wniosek już teraz. Ważna informacja ws. programu "Rodzina 500+"

5
Podziel się:

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, że wniosek o świadczenie z programu "Rodzina 500+" warto złożyć do 30 czerwca 2022 roku. W ten sposób zapewnimy sobie świadczenie z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 roku.

Złóż wniosek już teraz. Ważna informacja ws. programu "Rodzina 500+"
Złóż wniosek już teraz. Ważna informacja ws. programu "Rodzina 500+" (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

W poniedziałek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej postanowiło przypomnieć za pośrednictwem Twittera, że warto jak najszybciej złożyć wniosek ws. programu "Rodzina 500+".

Ważna informacja dla rodziców! Wniosek o świadczenie z programu 'Rodzina 500 plus+' warto złożyć do 30 czerwca 2022 r., aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 r. - przekazał w mediach społecznościowych resort rodziny.

Złóż wniosek już teraz. Ważna informacja ws. programu "Rodzina 500+"

Nowy okres świadczeniowy programu "Rodzina 500+" rozpoczął się 1 czerwca. Jest on obecnie obsługiwany wyłącznie przez ZUS. Wniosek o specjalne świadczenie wychowawcze można złożyć drogą elektroniczną poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Rodzice i opiekunowie, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. Pieniądze trafią wyłącznie na wskazane rachunki bankowe.

Rząd określa program "Rodzina 500+" jako "finansowy fundament wsparcia rodzin". Wszedł on w życie 1 kwietnia 2016 roku. Obecnie rodzinom z dziećmi na utrzymaniu gwarantuje on świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Prawo do świadczenia wychowawczego jest ustalane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Oznacza to, iż obecny cykl dobiegnie końca 31 maja 2023 roku.

Jeśli osoba złoży wniosek o świadczenie wychowawcze na nowy okres w terminie do 30 kwietnia 2022 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2022r. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia nastąpi w maksymalnym terminie do 3 miesięcy - tłumaczy resort na swoich stronach internetowych.
Zobacz także: Przekonał Suskiego. Niespodziewane wyznanie ministra z PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
PO=PiS=SS
2 miesiące temu
Problem z demonkracją jest taki, że każdy, nawet największy idoita ma prawo wyboru. A idoitów i nierobów łatwo przekonać by głosowali za xydo-komuną, np. przez kupowanie głosów ich własnymi pieniędzmi. W państwie prawa i prawdziwej demokracji do wyborów dopuszczeni byliby ludzie tylko po przejściu kursu i debaty politycznej, a wybrany musiałby być już ustawionym w życiu, bo wykonywałby urząd za darmo i wtedy wiadomo byłoby, że robi to z pasji i nie jest podatny na korupcję. Ponadto, jeżeli wybrany w ciągu pierwszego roku urzędowania nie spełniłby 60% obietnic to wylot z polityki na 4 lata, jeżeli nie spełniłby 50% to wylot na zawsze, a jeżeli nie spełniłby 40% to wylot na zawsze i więzienie. A za jawne działanie przeciwko narodowi jak w przypadku Vateusza Mordowieckiego czy Niedzielaka – kara śmierci. No, ale tak się nie stanie, bo nie żyjemy w świecie prawa tylko w xydo-komuchowatym matrixie, który tylko zmienił nazwę na demonkrację, żeby ciemny lud myślał, że ma wybór.
Romeo
2 miesiące temu
Moze dość dokładek Jakoś wychowalismy 2 dzieci beż dopłat
Romeo
2 miesiące temu
Rogu
PRAWDA
2 miesiące temu
Rząd jest dobry powinien wyeliminować problem płacenia haraczu za mieszkanie wysokich czynszu kosmicznych daniny na rzecz kamieniczników i powinien rozwioncać problem pazernych restałratorów co wołajom kosmiczne ceny za jedzenie hytrzy pazerni kapitaliści
Olo k
2 miesiące temu
Bez sensu ten artykuł
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić