Znają się z siłowni. Dziś mówi o nich pół Australii

3

Jest ich 55. Najmłodsza ma 18 lat, najstarsza 84 lata. Wszystkie ćwiczą na siłowni na przedmieściach australijskiego Perth. Właścicielka klubu zachęciła je, by spróbowały szczęścia w kumulacji loterii Powerball. I los się do nich uśmiechnął.

Znają się z siłowni. Dziś mówi o nich pół Australii
- Niesamowite, surrealistyczne uczucie - mówiła potem jedna z kobiet (East News, KENA BETANCUR)

To brzmi jak sen, ale wszystko zdarzyło się naprawdę. Każda z 55 kobiet, które odpowiedziały na inicjatywę właścicielki siłowni, wniosła do wspólnej puli 5 dolarów. Teraz mają do podziału 80 mln dolarów australijskich.

Wygrana, która padła w Perth, jest jedną z najwyższych w tym roku. 80 mln dolarów australijskich to równowartość 228 mln złotych. Oznacza to, że każda z kobiet otrzyma ponad 4 mln zł.

To było jak prezent

Co ciekawe, 38 kobiet, które wzięły udział w zabawie, w trakcie losowania było na wspólnym spotkaniu bożonarodzeniowym - informuje 9NEWS. Do jednej z nich zadzwonił mąż, informując o wygranej.

Zobacz także: Rekordowa waloryzacja emerytur w 2022. Jest też zła wiadomość. "Emeryci nie odczują poprawy"

Trudno opisać to, co działo się potem. Kobiety nie mogły uwierzyć w tak szczęśliwy obrót spraw.

Płakały i śmiały się, niektóre były w szoku. Nie potrafię tego nawet wyjaśnić, to było po prostu niesamowite, surrealistyczne uczucie - opisywała jedna z nich portalowi 9NEWS.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: KIB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić