Niezwykłe odkrycia w starym kartoflisku. Szansa jedna na 100 tys. przypadków

80

Peggy MacSween, obecnie 86-latka, myślała, że swojej obrączki ślubnej nie zobaczy już nigdy. Zgubiła ją na grządce podczas zbierania ziemniaków. 50 lat później miała ją znów na palcu. - Na pewno to moje najlepsze znalezisko – chwali się znalazca obrączki. Do poszukiwań użył specjalnego sprzętu. To nasza DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niezwykłe odkrycia w starym kartoflisku. Szansa jedna na 100 tys. przypadków
Wykrywacze metali są wykorzystywane również na polach przed polskich hobbystów. Zdjęcie ma charakter ilustracyjny (East News, Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER)

Nic nie ginie bezpowrotnie – o tym przekonała się Peggy MacSween, której historię opisuje "The Guardian". Spotkawszy na swojej drodze Donalda MacPhee, który hobbystycznie szuka w ziemi skarbów za pomocą wykrywacza metali, odpowiedziała mu o zgubionej przed laty obrączce. Mąż co prawda podarował jej już nową, ale co pierwsza, to pierwsza.

Donald MacPhee podjął wyzwanie. Rzecz w tym, że teren, w którym w latach 60. na wyspie należącej do Hebryd Zewnętrznych w Szkocji było pole, ludzie upodobali sobie jako miejsce do picia, stąd w ziemi było wiele zakopanych puszek. Jego wykrywacz metali szalał.

Zobacz także: Rachunki za prąd w górę. Nie ma zmiłuj, ceny wzrosną o kilkanaście procent

Trzy dni i 90 dziur w ziemi później

Dźwięk, jaki wydaje urządzenie, które natrafi na puszkę, jest taki sam jak przy obrączce, więc MacPheee miał trochę kopania. Trzy dni poszukiwań przyniosły jednak efekt.

To była jedna na 100 000 szans i na pewno moje najlepsze znalezisko. To był szczęśliwy traf. W grę wchodziła technika, ale po prostu miałem szczęście – cieszył się Donald MacPhee.

Na Facebooku pokazał nie tylko szczęśliwie odnalezioną obrączkę, ale także inne znaleziska, będące świadkami tego, co też działo się w tym miejscu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Co ciekawe, obrączka, po 50 latach leżenia w ziemi, była w stanie idealnym, a kobieta bez trudu wsunęła ją na palec.

Autor: KIB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić