aktualizacja 

Znalazł portfel z pieniędzmi. Oto co zrobił

78

Postawa mieszkańca Strzelina zasługuje na szczególną pochwałę. Mężczyzna znalazł bowiem na ulicy portfel, w którym było prawie 1800 zł oraz dokumenty. Odniósł go do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Pełna zawartość zgubionego mienia trafiła już do właściciela.

Znalazł portfel z pieniędzmi. Oto co zrobił
. (Policja)

Do zdarzenia doszło w sobotę 23 marca. Mieszkaniec Strzelina w województwie pomorskim, na jednej z osiedlowych ulic zauważył i odniósł do komendy w Strzelinie portfel pełen pieniędzy.

Oprócz gotówki w kwocie 1790 zł i 70 dolarów znajdował się tam dowód osobisty, prawo jazdy i karty kredytowe. Na podstawie zawartości portfela, policjanci ustalili prawdopodobny adres zamieszkania osoby.

Wizyta nie przyniosła jednak zamierzonego efektu, gdyż okazało się, że domniemany właściciel nie mieszka już pod wskazanym adresem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bezczelna kradzież w Biedronce

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy udało się ustalić numer telefonu i skontaktować z właścicielem, który następnego dnia odebrał zgubę i po sprawdzeniu zawartości potwierdził, że z portfela nic nie zginęło. Mężczyzna nie krył zadowolenia oraz wdzięczności wobec uczciwego znalazcy.

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie składa podziękowanie dla mieszkańca Strzelina, który wykazał się wzorową postawą i godnym do naśladowania zachowaniem przynosząc znaleziony przez niego portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Takie uczciwe zachowanie oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy zasługuje na pochwałę - podkreśla asp. szt. Piotr Sołtysiak.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić