Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Seniorka ukarana przez policję. Oburzenie. "Wiele zastrzeżeń"

1909

Wielka burza w sieci. Policjanci wlepili 200 zł mandatu seniorce, bo ta zdecydowała się przejść na czerwonym świetle. - To pół mojej emerytury na jedzenie - rozpaczała ukarana kobieta. Internauci grzmią, a co na to ekspert? - Wystarczyłoby pouczenie, nie musieli wręczać kary pieniężnej - ocenia dla o2.pl Wojciech Pasieczny, emerytowany policjant stołecznej komendy i krytykuje postawę funkcjonariuszy.

Seniorka ukarana przez policję. Oburzenie. "Wiele zastrzeżeń"
Wojciech Pasieczny komentuje ukaranie seniorki mandatem. (Agencja Wyborcza.pl, Twitter)

Internet żyje filmem zamieszczonym w serwisie X. Nagranie przedstawia interwencję policji z Kielc w związku z wykroczeniem popełnionym przez seniorkę. Kobieta przeszła na pasach na czerwonym świetle, bo śpieszyła się na autobus. Ukarano ją mandatem w wysokości 200 złotych.

- Trzeba sobie zadać pytanie, czy warto było ryzykować dla autobusu? Mogła chwilę zaczekać na kolejny - pyta nasz rozmówca.

To wykroczenie, ale prawo zezwala na wręczenie mandatu. Każda sytuacja jest inna. Jeśli nie stanowiła zagrożenia dla siebie i uczestników ruchu, to równie dobrze wystarczyłoby pouczenie - dodaje dla o2 Wojciech Pasieczny, emerytowany policjant, ekspert ruchu drogowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Spytaliśmy młodych. Wiedzą, ile kosztują prąd, benzyna czy iPhone?

Z ręką w kieszeni i bez nakrycia głowy

Wojciech Pasieczny w rozmowie z nami zwraca również uwagę na postawę funkcjonariuszy, która budzi w nim wiele zastrzeżeń.

Kobieta trzyma lewą rękę w kieszeni, policjant jest bez nakrycia głowy. Gdzie kultura? Zwłaszcza przed starszą kobietą - grzmi Pasieczny.

Był policjant zauważa, że policjanci mieli obowiązek poinformowania ukaranej kobiety o możliwości odwołania do sądu. - Pani mogłaby się odwołać, a tam jest szereg możliwości. W najlepszym wypadku może udałoby się odstąpić od ukarania - tłumaczy.

W tej sprawie odezwaliśmy się do kieleckiej policji. Czekamy na komentarz.

Internauci oburzeni po interwencji w Kielcach

Film wyraźnie poruszył użytkowników serwisu X. Samo nagranie dotarło do ponad 340 tysięcy osób. Część zdecydowała się skomentować całą sytuację:

"Jak tacy się nie wstydzą. Złapali groźnego przestępcę. Bezduszność"; "Dobrze, że jeszcze na ziemię nie powalili"; "Trzeba dojeżdżać emerytów żeby im się w głowach nie poprzewracało z dobrobytu"; "Silni wobec słabych i słabi wobec silnych".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mateusz Kaluga, dziennikarz o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić