ZUS. Coraz większe zainteresowanie bonem turystycznym. Wydano prawie 1,5 mld zł

7

Polacy coraz częściej zabiegają o profity płynące z programu Polski Bon Turystyczny. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wydał już przeszło 1,6 mln bonów turystycznych na kwotę blisko 1,5 mld zł!

ZUS. Coraz większe zainteresowanie bonem turystycznym. Wydano prawie 1,5 mld zł
Coraz więcej chętnych na bony turystyczne (Pixabay)

Polacy coraz chętniej wyciągają rękę po bon turystyczny. Kto może się o niego ubiegać?

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł - podkreśliła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, cytowana przez PAP.

Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 roku. Warto pamiętać o tym, że nie podlega on wymianie na gotówkę lub inne środki płatnicze.

Najnowsze dane wskazują na to, że ZUS wydał już przeszło 1,6 mln bonów. Beneficjenci zyskali prawie 1,5 mld złotych!

Polski Bon Turystyczny. Jak się o niego ubiegać?

Jak przekazano na gov.pl, "bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej".

Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić