Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

ZUS. Coraz większe zainteresowanie bonem turystycznym. Wydano prawie 1,5 mld zł

5
Podziel się:

Polacy coraz częściej zabiegają o profity płynące z programu Polski Bon Turystyczny. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wydał już przeszło 1,6 mln bonów turystycznych na kwotę blisko 1,5 mld zł!

ZUS. Coraz większe zainteresowanie bonem turystycznym. Wydano prawie 1,5 mld zł
Coraz więcej chętnych na bony turystyczne (Pixabay)

Polacy coraz chętniej wyciągają rękę po bon turystyczny. Kto może się o niego ubiegać?

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł - podkreśliła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, cytowana przez PAP.

Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 roku. Warto pamiętać o tym, że nie podlega on wymianie na gotówkę lub inne środki płatnicze.

Najnowsze dane wskazują na to, że ZUS wydał już przeszło 1,6 mln bonów. Beneficjenci zyskali prawie 1,5 mld złotych!

Polski Bon Turystyczny. Jak się o niego ubiegać?

Jak przekazano na gov.pl, "bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej".

Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
LLLLLLL
12 miesięcy temu
Takie bony PIS sobie codziennie przydziela, a wy za nie będziecie musieli w końcu kiedyś zapłacić.
Minister
12 miesięcy temu
Pieniędzy nie ma i nie będzie .
Rychu 56
12 miesięcy temu
Co za bzdury. Jak kogoś nie było stać na wakacje z np.3ka dzieci i jeszcze stracił pracę przez Covid to źle, że może je zabrać chociaż na kilka dni wakacji? Tacy ludzie są po prostu wdzięczni za każdy dobry gest ze strony państwa. Trolle do szpitala psychiatrycznego bardzo proszę.
500-
12 miesięcy temu
Rodzina 500+ pobiera świadczenia. Jedzie nad Polskie morze idzie do restauracji. Można powiedzieć, że nie płaci swoimi pieniędzmi i jeszcze ma czelność płakać, że obiad kosztuje 70 PLN. To się nazywa bezczelność. Gdyby nie to rozdawnictwo to obiad kosztowałby 30 PLN
Oleee
12 miesięcy temu
Rozdawajcie a Wy bierzcie a później płaczcie, że za obiad w restauracji 70 złotych. Większość społeczeństwa chyba mózgu nie posiada. Przed wyborami powinny być badania na głowę żeby móc zagłosować bo większość nie powinna być do głosowania dopuszczona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić