Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

ZUS zakończył waloryzację emerytur. Ile zyskali Polacy?

5
Podziel się

Za nami tegoroczna waloryzacja emerytur i rent, która przyniosła wzrost o 5,41. Gertruda Uścińska z ZUS ogłosiła, ile łącznie pieniędzy przybyło na kontach Polaków. Kwota robi wrażenie.

ZUS zakończył waloryzację emerytur. Ile zyskali Polacy?
ZUS chwali się wynikami waloryzacji (Pixabay)
bETaRNWt

Waloryzacja emerytur i rent 2021 już została oficjalnie zakończona. Jak zawsze rozpoczęła się 1 czerwca. Tym razem środki zgromadzone przez Polaków wzrosły o 5,41 procent.

ZUS chwali się efektem waloryzacji emerytur

W środę ZUS oficjalnie podsumował waloryzację. Dzięki temu wiadomo, o ile zwiększyły się składki, które znajdują się na kontach przyszłych emerytów.

bETaRNWv
- W czerwcu stany kont ubezpieczonych, zawierające składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosły o 5,41 proc., a stany subkont wzrosły o 5,23 proc. Łącznie o 163 860 100 735 zł zwiększył się kapitał na kontach ubezpieczonych - mówi prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Dla lepszego pokazania efektu waloryzacji podano dwa przykłady. Osobie, której do końca stycznia tego roku udało się zgromadzić 450 tys. zł, dopisano 24,3 tys. zł. Przy składkach i kapitale początkowym na poziomie 850 tys. zł, jest to prawie 46 tys. zł.

bETaRNWB

Niebawem każdy ubezpieczony będzie mógł sprawdzić swój stan konta na 31 grudnia 2020. Będzie to możliwe jedynie poprzez portal PUE ZUS.

Zobacz także: Emerytury tylko na konto. Prezes ZUS tłumaczy decyzję
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETaRNWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Adam N 1973
6 miesięcy temu
To więcej niż inflacja rok do roku. Chociaż niewiele więcej, ale emeryci mają też trzynastki, a od nowego roku większość będzie płacić tylko składkę zdrowotną
Buba
6 miesięcy temu
A inflacja ?
Rrt123
6 miesięcy temu
No 9,20zł to była podwyżka od Tuska.Czlowiek się zastanawiał ile zainwestować na giełdzie.
bETaRNWX
Uwaga
6 miesięcy temu
Nu już nie chce nic pisać ale nie mogę wytrzymać to kłamstwo nie waloryzacja tylko inflacja a rząd jak zawsze chwali się czym !!!!!!
Księgowy
6 miesięcy temu
Emeryci dostali 5% więcej a inflacja zabrała im 25%,czyli ok. 20% w plecy. Ale sukces.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić