BOB| 

ZUS zakończył waloryzację emerytur. Ile zyskali Polacy?

6

Za nami tegoroczna waloryzacja emerytur i rent, która przyniosła wzrost o 5,41. Gertruda Uścińska z ZUS ogłosiła, ile łącznie pieniędzy przybyło na kontach Polaków. Kwota robi wrażenie.

ZUS zakończył waloryzację emerytur. Ile zyskali Polacy?
ZUS chwali się wynikami waloryzacji (Pixabay)

Waloryzacja emerytur i rent 2021 już została oficjalnie zakończona. Jak zawsze rozpoczęła się 1 czerwca. Tym razem środki zgromadzone przez Polaków wzrosły o 5,41 procent.

ZUS chwali się efektem waloryzacji emerytur

W środę ZUS oficjalnie podsumował waloryzację. Dzięki temu wiadomo, o ile zwiększyły się składki, które znajdują się na kontach przyszłych emerytów.

- W czerwcu stany kont ubezpieczonych, zawierające składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosły o 5,41 proc., a stany subkont wzrosły o 5,23 proc. Łącznie o 163 860 100 735 zł zwiększył się kapitał na kontach ubezpieczonych - mówi prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Dla lepszego pokazania efektu waloryzacji podano dwa przykłady. Osobie, której do końca stycznia tego roku udało się zgromadzić 450 tys. zł, dopisano 24,3 tys. zł. Przy składkach i kapitale początkowym na poziomie 850 tys. zł, jest to prawie 46 tys. zł.

Niebawem każdy ubezpieczony będzie mógł sprawdzić swój stan konta na 31 grudnia 2020. Będzie to możliwe jedynie poprzez portal PUE ZUS.

Zobacz także: Emerytury tylko na konto. Prezes ZUS tłumaczy decyzję
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić