Zwierzęta umierające w klatkach. Prawdziwa cena najdroższej kawy świata

162
1/6

Najdroższa i najbardziej kontrowersyjna

Najdroższa i najbardziej kontrowersyjna
(Forum, AARON GEKOSKI / CATERS NEWS)
0
0

Kopi luwak to najdroższa na świecie kawa pochodząca z południowo-wschodniej Azji. 200 g kosztuje około 500 zł. Ziarna kawy wydobywane są z odchodów łaskuna muzanga, ssaka nazywanego popularnie cywetą, a lokalnie luwakiem. Proces produkcji kawy dla wielu jest odrażający, ale to nie przez ich obrzydzenie kopi luwak jest tak kontrowersyjna.

2/6

Łaskun jest smakoszem nasion kawy

0
0

Zwierzę to ma niezwykłą umiejętność wybierania i jedzenia tylko najlepszych ziaren kawowca. Nie trawi ich jednak całkowicie, a jedynie miąższ. Dzięki wędrowaniu przez przewód pokarmowy, ziarna kawowca tracą swój gorzki smak, tak więc kawa z nich wytwarzana ma niezwykle łagodny aromat. Większość miłośników luksusowego napoju nie zdaje sobie jednak sprawy z jej prawdziwej ceny.

3/6

Teraz wiele łaskunów spędza całe życie w klatkach

0
0

W naturalnych warunkach łaskuny mieszkają na drzewach, prowadząc samotniczy i nocny tryb życia. Dlatego szukanie ziaren z odchodów zwierząt żyjących na wolności jest bardzo czasochłonne. Maksymalne roczne zbiory wynoszą 500 kg. Wielu producentów kawy przy pozyskiwaniu "surowca" postanowiło pójść na skróty i po drodze zgubiło normy etyczne.

4/6

Postanowili zmusić zwierzęta do intensywniejszej pracy

0
0

Przedsiębiorcy z wysp indonezyjskich łowią dzikie łaskuny i zamykają je na resztę życia w ciasnych klatkach. Śmiertelność zamkniętych zwierząt jest niezwykle wysoka. Taniej jest złapać zdrowego łaskuna, niż dbać o już zdobytego.

5/6

Trzymane razem zagryzają się wzajemnie

0
0

Długotrwałe przebywanie w klatce sprawia, że łaskuny kręcą się w kółko, rozbijając sobie głowy i odgryzając łapki. Są wszystkożerne, a wielu właścicieli karmi je tylko ziarnami kawowca, co sprawia, że cierpią przez nadmiar kofeiny. W naturze ziarna kawowca stanowią jedynie drobną część codziennej diety łaskuna.

6/6

Nie każda kopi luwak jest naznaczona cierpieniem zwierząt

0
0

Są przedsiębiorstwa, które posiadają w swej ofercie kopi luwak oznaczoną certyfikatem ekologicznym. Oznacza to, że ziarna wybierane są z odchodów zwierząt żyjących na wolności. Na etykiecie takiej kawy widnieje napis 100% wild – civets are never caged or force-fed. Kawa od dziko żyjących łaskunów jest oczywiście odpowiednio droższa.

Zobacz także: Zobacz też: Lwica kontra młody słoń. Nagranie z safari
Zobacz także:
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić