Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Odkryto nowe skutki koronawirusa. Są gorsze niż zniszczone płuca

669

Naukowcy alarmują, że choroba wywołana koronawiruem SARS-Co-V-2 może powodować dużo gorsze skutki dla zdrowia niż zniszczone płuca. Dotąd uważano, że to najgorsze, co spotyka wyleczonych pacjentów.

Koronawirus. Odkryto nowe skutki zarażenia
Koronawirus. Odkryto nowe skutki zarażenia (Detroit Hospital)

Nową teorię o koronawirusie potwierdzają zarówno chińscy, włoscy jak i amerykańscy lekarze. W każdym z tych krajów zauważono łącznie u kilkudziesięciu osób wyleczonych z choroby COVID-19 niepokojące zmiany w organizmach.

Choroba COVID-19 w skrajnych przypadkach może prowadzić do obrzęku mózgu. Te z kolei często powodują tworzenie się krwiaków, krwawienie wewnątrzczaszkowe, a także zanik niektórych komórek mózgowych.

U jednego z pacjentów skutki obrzęku mózgu były bardzo poważne. Mężczyzna stracił umiejętność mówienia - donoszą lekarze ze szpitala na Florydzie.

Włosi również zauważyli, że koronawirus może atakować nie tylko płuca zarażonych. Z tego powodu w jednym ze szpitali w Lombardii utworzono oddział zwany jako "NeuroCovid". Ma on przyjmować właśnie chorych na COVID-19, u których wirus wywołał problemy neurologiczne.

Wcześniej donoszono o tym, że wyleczeni z COVID-19 mogą mieć problemy z płucami. W wielu przypadkach mówiono o nieodwracalnych zmianach

Niestety, po uszkodzeniach tego stopnia, gojenie się płuc może zająć dużo czasu. U około 2-4 proc. pacjentów z COVID-19 uszkodzenie jest nieodwracalne i płuca ulegną później innym chorobom - informował niedawno Keith Mortman z oddziału torakochirurgii w szpitalu uniwersyteckim George’a Washingtona.

Zobacz także: Piotr Małachowski był w Wuhan przed wybuchem epidemii! Opowiedział o swoich przeżyciach

Koronawirus. Możliwe skutki choroby COVID-19

  • Choroba układu oddechowego
  • Kaszel
  • Gorączka
  • Zapalenie płuc
  • Obrzęk mózgu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić