Zobacz, co się stanie, gdy wyłączysz telefon na 15 minut dziennie

Codziennie spędzamy z telefonem w ręku nawet do 5 godzin. Wystarczy jednak wyłączyć go na krótką chwilę, by poczuć ogromną zmianę.

Obraz
Źródło zdjęć: © iStock.com
Kamil Karnowski

Całkowite wyłączenie urządzenia może mieć na nas ogromny wpływ. Naukowcy ze Stowarzyszenia Brytyjskich Psychologów twierdzą, że każdemu z nas wystarczy 15 minut dziennej "terapii". Ma ona jednak dość niespodziewany skutek.

Po pierwsze pozbędziemy się w ten sposób negatywnych emocji. Zniknie stres i poddenerwowanie spowodowane np. oczekiwaniem na ważny telefon, SMS-a lub wiadomość na Facebooku od bliskiej osoby. To jednak nie wszystkie skutki, jakie łączą się z wyłączeniem najpopularniejszego na świecie "pożeracza czasu".

Psychologowie odkryli, że w chwili wyłączenia telefonu znikają nie tylko negatywne emocje. Wraz z nimi, na krótką chwilę, pozbywamy się także tych pozytywnych. Spada nasz poziom ekscytacji i zainteresowania - podaje Metro.

Zobacz także: Wyciągnął jej telefon. Nawet nie poczuła

Zauważyliśmy jednak, że ma to tylko krótkotrwałe działanie. Podczas eksperymentu trwającego miesiąc okazało się, że po czterech tygodniach ludzie przyzwyczajali się do wyłączania komórek i spadku ich emocjonalności już nie było - komentuje - Christian Jarrett z Uniwersytetu w Rochester.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie