o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
WKZ
|

Już wiemy, po co jest TVP. Magdalena Ogórek dała kuriozalne wytłumaczenie

42
Podziel się

Według ustawy telewizja publiczna "realizuje misję publiczną całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom". Według gwiazdy TVP Info Magdaleny Ogórek częścią tej misji jest wytykanie błędów i wpadek językowych politykom opozycji.

Już wiemy, po co jest TVP. Magdalena Ogórek dała kuriozalne wytłumaczenie
Magdalena Ogórek to od kilku lat jedna z gwiazd TVP Info (AKPA)
bEBZxkNx

Magdalena Ogórek od listopada 2016 r. współpracuje ze stacją TVP Info. Współprowadzi programy "W tyle wizji", "W kontrze" oraz "Minęła 20". W tym ostatnim udzieliła we wtorek 30 marca kuriozalnego tłumaczenia, które miało przekonać, że TVP musi docierać ze swoim przekazem do milionów Polaków.

Kiedy jeden z posłów Platformy Obywatelskiej mówi w sądzie, kim jest Józef Chełmoński, kiedy pytany o Trzech Mędrców wymienia "Kacper, Melchior i Belzebub", to w tym momencie jest telewizja, która to pokazuje - mówiła Magdalena Ogórek.

Według danych zebranych przez agencję Nielsen Audience Measurement opracowanych przez Wirtualne Media pod koniec lutego 2021 r. program "Minęła 20" oglądało średnio 514 tys. widzów.

bEBZxkNz
Zobacz także: Młoda gwardia w TVP zastępuje dotychczasowe gwiazdy

To o 105 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie rok temu. Jednak i tak program daje TVP Info pozycję zdecydowanego lidera oglądalności wśród stacji newsowych.

Przypomnijmy, że tegoroczna ustawa budżetowa zakłada przekazanie Telewizji Polskiej, Polskiemu Radiu i regionalnym rozgłośniom maksymalnie do 1,95 mld zł z publicznych pieniędzy. To rekompensata za utracone wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego za 2020 r.

bEBZxkNF

1,71 mld z tej kwoty przypadnie TVP, czyli o 80 tys. zł więcej niż rok temu.

Podczas prezentacji wiosennej ramówki TVP Jacek Kurski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, powiedział, że rekompensata jest po prostu wykonaniem ustawy, która obowiązuje w Polsce. - Jeżeli państwo część obywateli zwalnia, jednocześnie od innych nie jest w stanie ściągnąć abonamentu, a jednocześnie oczekuje niezakłóconego funkcjonowania telewizji publicznej, to powinno dać rekompensatę – powiedział.

bEBZxkOa
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(42)
roman
3 tyg. temu
Rozumek jak warzywo w nazwisku. To jednak nazwisko znaczące :D
Wiktor
6 miesięcy temu
A kto ma wytykać błędy językowe wszystkim posłom, którzy uchwalali ustawę o języku polskim, a nie mają zamiaru respektować tej litery prawa
wPiSdu
6 miesięcy temu
Takie "gwiazdy" jaka telewizja.
bEBZxkOb
andu
6 miesięcy temu
Cieszmy się że nie została prezydentem, bo cały czas byśmy mieli sezon ogórkowy, nikt nie mówił że to mądre warzywo, ale zawsze można polać śmietaną, hehehe
mma
6 miesięcy temu
od tvp oczekuję, że zniknie nic więcej
Kacper
6 miesięcy temu
Każdy dziennikarz ma obowiązek bycia rzetelnym i obiektywnym również ci z TVN Wyborczej i Newsweeka. Tam to dopiero szczujnia!!!
men
6 miesięcy temu
na o2 cenzura lepsza jak za komunistów ...
ak001
6 miesięcy temu
Myślę, że lepiej posługuje się ogórkiem niż głową. Niech zajmie się tym, co najbardziej lubi. Nazwisko zobowiązuje.
mig
6 miesięcy temu
Klasyczna blondynka z dowcipów.
Paweł
6 miesięcy temu
To Tusk mówił żeby nie płacić abonamentu. Wszyscy wiemy dlaczego.
aga
6 miesięcy temu
Najbardziej bekowa wiadomoscia dla mnie bylo to ze kandydatka POstkomunistow na prezydenta poszla do rezimowej telewizji i stala sie najbardziej prawicowa dziennikarka o ile mozna ja tak nazwac.Cud albo kasa chyba to drugie
ździś
6 miesięcy temu
Jak to możliwe,że tak prawicowa pani była kandydatką SLD na prezydenta,czy pan Kurski o tym nie wie.Należałoby wyjaśnić kogo oszukiwała.
To jest fakt
6 miesięcy temu
Ta pani to wielka ŻENADA I WIELKI WYBRYK NATURY.
bEBZxkNT
wsch pol
6 miesięcy temu
o2 napisz PO co jest TVN
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić