Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Koniec "Jeden z dziesięciu"? Jest oświadczenie TVP

27
Podziel się

Wśród fanów "Jeden z dziesięciu" pojawiły się poważne obawy o przyszłość tego niezwykle popularnego programu. Produkcja potwierdziła problemy. A co na to TVP? Pojawiło się oficjalne oświadczenie.

Koniec "Jeden z dziesięciu"? Jest oświadczenie TVP
Tadeusz Sznuk, gospodarz programu "Jeden z dziesięciu" (akpa)
bEUvxTbF

Podczas ostatniej odsłony programu "Jeden z dziesięciu" z ust prowadzącego padły niepokojące słowa. Tadeusz Sznuk inaczej niż zazwyczaj pożegnał się z widzami. Tym razem nie było bowiem zaproszenia na kolejną edycję teleturnieju.

Zwycięzcom i widzom dziękujemy za obecność. I to koniec - powiedział Tadeusz Sznuk.
bEUvxTbH

"Jeden z dziesięciu" zniknie z TVP? Oficjalne oświadczenie

TVP wydała oświadczenie, w którym zaprzeczono, że "Jeden z dziesięciu" zniknie z anteny. Potwierdzono natomiast, że trwają rozmowy z producentem, podczas których negocjowane są warunki dalszej współpracy.

bEUvxTbN

Podkreślono ponadto, że teleturniej pozostanie w ramówce w ramach nabytych już praw. Chodzi o emisję odcinków powtórkowych.

Pojawił się też zarzut w stronę producentów. Uznano, że wykorzystują stary, nierównoprawny model współpracy, w którym TVP ma rolę "bankomatu i słupa ogłoszeniowego".

W celu uruchomienia produkcji kolejnych serii audycji, TVP prowadzi aktualnie negocjacje z producentem teleturnieju dotyczące warunków kontynuacji współpracy. Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione. To kolejny przypadek, kiedy producent zewnętrzny wykorzystuje wcześniej praktykowany nierównoprawny model współpracy, w którym TVP oddawała producentowi cyklicznych audycji rozrywkowych prawa do formatu i scenariusza, samemu pełniąc rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego. Taki model współpracy i produkcji dawał uprzywilejowaną pozycję producentowi i możliwość eskalowania przez niego coraz korzystniejszych warunków produkcji audycji, które to audycje wypromowała na swoich antenach TVP - podkreśla TVP w oświadczeniu, które cytuje radiozet.pl.
bEUvxTbO

TVP zaznacza również, że chce stawiać na te programy, do których ma prawa, by budować tym samym swoją podmiotowość jako producenta.

Od kilku lat polityka Telewizji Polskiej przewiduje budowanie własnej podmiotowości jako producenta i w związku z tym jej celem jest rozwijanie głównie tych produkcji, do których posiada prawa. Telewizja Polska dokonała już w ostatnich latach zmiany modelu produkcji kilku znanych i lubianych audycji, np.: "Va banque", "Jaka to melodia?", "Koło fortuny" oraz rozwija lub wprowadza nowe, do których posiada prawa np.: "Szansa na sukces", "Dance Dance Dance", "To był rok!", "Sanatorium miłości". W przypadku formatów, do których prawo posiada producent zewnętrzny, np. "Jeden z dziesięciu", produkcje takie są i mogą być kontynuowane przez TVP jedynie wówczas, kiedy producent akceptuje w pełni partnerskie zasady współpracy i nie eskaluje oczekiwań ponad obecnie obowiązujące w TVP standardy - kontynuują przedstawiciele TVP.

Mimo wszystko TVP wierzy w to, że uda się korzystnie zakończyć negocjacje z produkcją "Jeden z dziesięciu". "Telewizja Polska nie będzie zawierać niekorzystnych umów. Te czasy skończyły się bezpowrotnie kilka lat temu. Telewizja liczy na korzystne dla stron zakończenie negocjacji w sprawie teleturnieju "Jeden z dziesięciu", czego z pewnością oczekują również Widzowie" - podsumowano.

bEUvxTbP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvxTci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
,,WIDZ
3 miesiące temu
,JEDYNY PROGRAM , , Z REDAKTOREM T
sumienie
3 miesiące temu
jeśli Kurski zamknie "Jeden z dziesięciu " , to zasługuje na miano jaskiniowca .Pan Tadeusz Sznuk jest ostatnim inteligentnym człowiekiem w tej telewizji .
Szczecinianka
8 miesięcy temu
Teleturniej "Jeden z dziesięciu" jest za mądry,jak na obecne standardy Telewizji Publicznej. Po zdjęciu go z anteny wymyślą jakiś nowy teleturniej np."Co wiesz o disco polo" albo teleturniej "Stary i Nowy Testament".Tak trzymać prezesie Kurski,grunt to równać w dół.
bEUvxTcj
Aldona
8 miesięcy temu
nigdy nie zniknie bo to jeden z najmadrzejszych programow. i nikt inny nie moze go prowadzic jakTYLKO Tadeusz Sznuk,i basta,
(A)
8 miesięcy temu
Kluczowe wydaje mi się to, że producent eskaluje oczekiwania ponad obowiązujące w TVPiS standardy. Ten program po prostu jest zbyt inteligentny i wymagający dla Suwerena. Ale chyba lepiej, żeby program zniknął, niż gdyby miał się dostosować do ogólnego poziomu telewizji. Czasem lepiej zejść ze sceny w chwale niż rozmieniać się na drobne i schlebiać najniższym gustom.
Słoiki
8 miesięcy temu
MjakMiłość oraz Familiada to som nasze ulubione rozrywki w TVP.
Alojz
8 miesięcy temu
Stars sznuk niech idzie na rynta
Łysy z Brazze...
8 miesięcy temu
Jak niec wezmą Norbiego - będzie miał kolejny nieudolny program i w połowie zdania zapomni końcówki pytania
tomek
8 miesięcy temu
Ale na rosyjskie czy tureckie seriale kupione to TVP kasę ma...
wacus1
8 miesięcy temu
JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI - TO CHODZI O KASĘ!!!!!!!!!!!!!
shakespeare
8 miesięcy temu
przecież w dzisiejszych czasach wiedza nie jest modna, wincyj Aniołu Pańskiego i disco polo a naród będzie szczęśliwszy...
gość
8 miesięcy temu
Jeden z dziesięciu i Pan Sznuk to misja i kultura.Inni do pięt,,,
gość
8 miesięcy temu
Uwielbiam jednego z dziesięciu,super teleturniej. Nie to co pokazuja w polskojęzycznych stacjach!
bEUvxTcb
saracen
8 miesięcy temu
Misja TVP ....łupienie kasy łot i misjonarze. He...he..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić