Komunia 2021. Ile włożyć w kopertę? Zaskakujące odpowiedzi Polaków

153

Zbliża się okres, w którym wiele dzieci przystąpi do pierwszej komunii świętej. To nie tylko ważny sakrament, ale i wielka uroczystość rodzinna. Osoby zaproszone na komunię często zastanawiają się, ile pieniędzy wsadzić w kopertę. Podpowiadamy.

Komunia 2021. Ile włożyć w kopertę? Zaskakujące odpowiedzi Polaków
Pierwsza Komunia Święta (Getty Images)

Wiele osób odchodzi od dawania prezentów z okazji pierwszej komunii świętej. Jeżeli już ktoś się na to decyduje, to wśród podarunków dominuje biżuteria (dla dziewczynek) i gadżety elektroniczne (dla chłopców).

Zazwyczaj wręcza się kopertę z pieniędzmi. Ile się do niej wsadza? Tę sprawę przeanalizował serwis parenting.pl. Wychodzi na to, że dziadkowie bardzo mocno rozpieszczają wnuki. Potrafią włożyć do koperty od 700 do 2000 złotych!

Komunia 2021. Ile pieniędzy dać dziecku?

Chrzestni czasem dają jakiś prezent, a czasem decydują się na kopertę z pieniędzmi. Dają dziecku od 500 do 1500 złotych.

Jeżeli ktoś nie jest blisko spokrewniony z dzieckiem, to w ramach prezentu powinien podarować kwotę równoznaczną kosztom tzw. talerzyka. Ile konkretnie?

  • 200 zł - w przypadku 2 osób
  • 300 - 400 zł - para + dziecko
  • 400 - 600 zł - para + dwoje i więcej dzieci

Serwis parenting.pl zaznacza, że "należy jednak pamiętać, by nie przesadzać z kwotą. Może ona niepotrzebnie wywołać presję u rodziców obdarowanego dziecka".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić