aktualizacja 

Kogoś to jeszcze dziwi? Tusk i Merkel w TVP. Internauta wszystko policzył

1084

Nie od dziś wiadomo, że TVP nie jest przychylna Donaldowi Tuskowi. W swoich materiałach prorządowa stacja często krytykuje szefa PO i ustawicznie próbuje powiązać go z Niemcami. Jak zauważył pewien internauta, moment otrzymania nagrody od Angeli Merkel pokazano na antenie w sumie aż... 39 razy.

Kogoś to jeszcze dziwi? Tusk i Merkel w TVP. Internauta wszystko policzył
W TVP aż 39 razy pokazano ten sam fragment materiału, na którym widać, jak Donald Tusk odbiera nagrodę z rąk Angeli Merkel (Getty Images, Twitter)

Donald Tusk od dawna jest (anty)bohaterem materiałów emitowanych w "Wiadomościach" TVP. Telewizja Polska ma wyraźną tendencję do obwiniania szefa PO za różnorakie problemy w kraju i generalnie ukazywania jego postaci w bardzo złym świetle.

Od powrotu Tuska do polskiej polityki prorządowa telewizja poświęca mu szczególnie dużo czasu antenowego. W absurdalnych niekiedy materiałach sugerowano widzom, że jest on marionetką byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel i został wysłany do Polski, by wpływać na polską politykę wewnętrzną.

Dowodami na to mają być m.in. pokazywane w nieskończoność w "Wiadomościach" wyrwane z kontekstu zdania wypowiadane przez lidera PO w języku niemieckim. Chodzi np. o słowa "für Deutschland" (niem. "dla Niemiec") czy "danke für alles" (niem. "dziękuję za wszystko").

Pokazali to aż 39 razy

Kolejnym dowodem na poparcie teorii TVP ma być to, że Tusk... otrzymał od byłej kanclerz Niemiec nagrodę im. Rathenaua. To wyróżnienie za zasługi na rzecz pogłębienia integracji europejskiej podczas przewodnictwa Polski w Radzie UE, które dostał w 2012 roku w Berlinie.

Telewizji Polskiej najwyraźniej bardzo spodobał się moment odbierania przez Tuska nagrody z rąk ówczesnej szefowej niemieckiego rządu, gdyż od 2017 roku w "Wiadomościach" pokazano go aż 39 razy. Policzył to internauta, który codziennie ogląda "Wiadomości" i robi podsumowania na Twitterze. Na dowód opublikował na zrzuty ekranu ze wspomnianych wydań programu informacyjnego TVP.

A wiecie, że Donald Tusk już 39 razy odbierał medal od Markeli? A 7 sierpnia 2021 r. odebrał nawet dwa razy w jednym wydaniu "Wiadomości" - napisał w poście użytkownik Twittera.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Donald Tusk krytykuje rząd w sprawie KPO. "Zależy mu na tym, by rozmowy się nie powiodły "
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić