Aleksandra Głowacka| 

TVP Info z kolejną wpadką. Internauci od razu wychwycili. Posypały się komentarze

6

Od chwili, gdy poznaliśmy wyniki wyborów, a partie lewicowe z KO na czele zgodziły się stworzyć koalicję, pracownicy TVP drżą o swoje posady. Od jakiegoś czasu mówi się bowiem, że telewizję państwową czeka rewolucja. Wpadki i wypowiedzi polityków z całą pewnością nie działają też na korzyść w obliczu tej sytuacji.

TVP Info z kolejną wpadką. Internauci od razu wychwycili. Posypały się komentarze
Błąd ortograficzny w TVP Info (X)

Trudno nie zgodzić się z tym, że praca w programach emitowanych w czasie rzeczywistym rządzi się swoimi prawami. Czasem prowadzącemu zabraknie słowa, innym razem się przejęzyczy, a jeszcze innym zrobi nieadekwatną minę do omawianego tematu. Błędy zdarzają się zarówno nowicjuszom, jak i doświadczonym, wieloletnim gwiazdom stacji telewizyjnych.

Tym razem wpadka miała miejsce na kanale TVP Info. Błąd osoby odpowiadającej za montaż, we wtorek obiegł media. W czasie programu na żywo prowadzący tłumaczył widzom, jak będą wyglądały kolejne kroki, w procesie tworzenia nowego rządu. Na monitorze wyświetliły się trzy etapy. Ostatni z nich pokazywał, że jeżeli nie zakończy się on udzieleniem Radzie Ministrów wotum zaufania, wówczas dojdzie do skrócenia kadencji parlamentu i nowych wyborów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hołownia wprowadza nowe porządki. Kiedy wystąpi w TVP?

W czym więc problem? Otóż użytkownicy platformy X publikują stopklatkę z programu TVP Info, na której widoczny jest rażący błąd ortograficzny. Mianowicie osoba przygotowująca rozpiskę, napisała "skrucenie" zamiast "skrócenie".

Poza zdjęciem pojawiły się też komentarze internautów. Piszą: "3 miliardy" czy po prostu "Kruciutko". Ostatnio wpadki w telewizji publicznej zdarzają się coraz częściej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić