TVP zostawiło pobojowisko. Mieszkańcy Zakopanego nie są zachwyceni

44

Sylwester TVP niewątpliwie był hitem oglądalności. Ale teren, na którym został zorganizowany, wygląda teraz jak pobojowisko. Ten teren to wpisana na listę zabytków Równia Krupowa.

TVP zostawiło pobojowisko. Mieszkańcy Zakopanego nie są zachwyceni
Równia Krupowa po "Sylwestrze Marzeń" nie wygląda najlepiej (AKPA)

"Sylwester Marzeń" TVP co roku organizowany jest w Zakopanem. Mieszkańcy Podhala nie są zadowoleni z tego faktu. W corocznej zabawie udział bierze ok. 70 tys. osób. Taka liczba ludzi bawiących się hucznie w Zakopanem nie tylko przeszkadza części mieszkańców, ale i generuje nieporządek w mieście. Niektórzy skarżą się na śmieci i porozbijane butelki, które później walają się po ulicach.

W tym roku publiczność bawiła się do piosenek m.in. Maryli, Sławomira i Zenka. Na scenie pojawiła się też zagraniczna gwiazda, czyli Jason Derulo, którego obecność wywołała pewne kontrowersje.

Impreza odbywała się na Równi Krupowej. To łąka w centrum Zakopanego, przecinana asfaltowymi ścieżkami, gdzie często organizowane są imprezy plenerowe. Po "Sylwestrze Marzeń" teren został mocno zdewastowany. Ciężkie auta, którymi wwożono sprzęt, rozjechały łąkę. Tak wynika z wideo, który na YouTube opublikował "Tygodnik Podhalański".

Zobacz także: Publiczność w Zakopanem zachwycona Sylwestrem Marzeń. "Widać ten przepych"
Dzień po sylwestrze wydawało się, że Równia Krupowa nie odniosła uszczerbku, ale wtedy jeszcze był śnieg. Jednak teraz widać, że te ciężkie samochody pozostawiły po sobie w dużej części pobojowisko - mówi autor nagrania.

W filmiku widzimy przeoraną oponami łąkę. Widać też, że scena jeszcze stoi, a teren wokół niej jest ogrodzony.

Równia Krupowa jest wpisana do rejestru zabytków, a niedawno przy wsparciu funduszy unijnych teren został wyremontowany, o czym przypomniano w nagraniu.

Autor: KBS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić