Porażka TVP w plebiscycie. Pytani ludzie byli oburzeni

1422

Telekamery 2021 rozdane. Głosami telewidzów i czytelników "Tele Tygodnia" wybrano najlepsze programy, seriale, aktorów itd. Prestiżowe statuetki trafiły głównie w ręce ludzi związanych z TVN-em i Polsatem, co nie spodobało się władzom TVP. Redakcja TVP Info przepytała też przypadkowych przechodniów, którzy jak jeden mąż mówili, że te wyniki są podejrzane.

Porażka TVP w plebiscycie. Pytani ludzie byli oburzeni
Ta pani była rozczarowana, że "Stulecie winnych" nie dostało Telekamery (Materiały prasowe)

Gala wręczenia Telekamer 2021 odbyła się w środę 10 marca wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. Maciej Stuhr (najlepszy aktor) i Małgorzata Socha (najlepsza aktorka). W kategorii "najlepszy serial" nagrodzono "BrzydUlę", a wygrana za najlepszy program rozrywkowy poleciała do produkcji "Nasz nowy dom".

Statuetkę otrzymali także Przemek Kossakowski, Piotr Kraśko, Bartek Jędrzejak, Cleo i Jerzy Mielewski. Wyniki nie spodobały się jednak Telewizji Polskiej, która wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że "wyniki różnią się rażąco od faktycznych codziennych wyborów milionów widzów telewizji linearnej".

Dzień po rozdaniu Telekamer redakcja TVP Info ogłosiła, że "wyniki plebiscytu budzą zdziwienie telewidzów". Na poparcie swojej tezy pokazała wypowiedzi mieszkańców Katowic, Rzeszowa, Szczecina czy Wrocławia. Wszyscy okazali się wielbicielami TVP i programów tam nadawanych.

Zobacz także: Odejścia z TVN
To jest bardzo dziwne. Nie wiem, jak to na górze wygląda, kto tym rządzi, ale to jest bardzo dziwne - mówił jeden z przechodniów.

Inny dziwił się, że "Jaka to melodia?" nie dostała nagrody, choć mnóstwo ludzi to ogląda. Wśród przechodniów znalazły się też rozczarowane fanki Idy Nowakowskiej, która jest "uczciwą, dobrą dziewczyną" i nagroda jej się należy.

Społeczeństwo jest podzielone. A żeby wszystko dostali ci z TVN-u, no to… Na pewno ktoś tam maczał palce w tym - skwitowała pewna pani, rozczarowana wynikami Telekamer.
Autor: WKZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić