12-letnia żeglarka z Poznania bohaterką. Uratowała życie koleżance

19

Cały Poznań jest dumny z 12-letniej mieszkanki. Młoda żeglarka Hanna Chojnicka uratowała życie swojej koleżance podczas treningu na jeziorze Garda. Mimo że sama doznała kontuzji, nie zawahała się ani na chwilę, by pospieszyć z pomocą. Bohaterskie zachowanie dziewczynki doceniły władze miasta. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

12-letnia żeglarka z Poznania bohaterką. Uratowała życie koleżance
12-latka uratowała koleżankę podczas treningu żeglarskiego. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, UM Poznań)

Do opisywanej sytuacji doszło w marcu bieżącego roku podczas zgrupowania żeglarskiego na jeziorze Garda. W pewnym momencie 12-letnia reprezentantka klubu z Wielkopolski zauważyła, że jedna z jej koleżanek została uderzona w głowę przez element ożaglowania, w wyniku czego jej żaglówka się wywróciła.

Hania bez namysłu rzuciła się na pomoc. W pierwszej kolejności podpłynęła do rannej żeglarki i pomogła jej wejść na swoją łódkę, a następnie wskoczyła do wody, przywróciła strąconą jednostkę do pionu i przekazała poszkodowanej.

Bohaterskiej 12-latce nie przeszkodziło nawet to, że chwilę przed tym zdarzeniem sama poślizgnęła się i uderzyła twarzą w burtę. Chęć pomocy osobie w potrzebie była dla niej ważniejsza niż własny ból i dyskomfort.

12-letnia poznanianka bohaterką

Odważny i empatyczny czyn Hani został doceniony już we wrześniu. Uczennica 7. klasy Społecznej Jedynki w Poznaniu została laureatką 54. Nagrody Fair Play PKOl. Wyróżnienie to przyznawane jest wybitnie zasłużonym dla promocji "czystej gry" w sporcie.

Teraz Hanna Chojnicka spotkała się z Jędrzejem Solarskim, zastępcą prezydenta Poznania, który chciał osobiście podziękować młodej mieszkance za jej obywatelską postawę.

Jesteśmy dumni, że tak świadoma i odważna zawodniczka reprezentuje barwy klubu ze stolicy Wielkopolski. Bohaterska postawa została dostrzeżona przez Polski Komitet Olimpijski i wierzymy, że będzie ona przykładem dla wszystkich młodych zawodników - powiedział na spotkaniu Jędrzej Solarski.
Zobacz także: To się nazywa praca zespołowa. Podczas fety nie zapomnieli o kontuzjowanej siatkarce (wideo)
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić