Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

12-letnia żeglarka z Poznania bohaterką. Uratowała życie koleżance

13
Podziel się:

Cały Poznań jest dumny z 12-letniej mieszkanki. Młoda żeglarka Hanna Chojnicka uratowała życie swojej koleżance podczas treningu na jeziorze Garda. Mimo że sama doznała kontuzji, nie zawahała się ani na chwilę, by pospieszyć z pomocą. Bohaterskie zachowanie dziewczynki doceniły władze miasta. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

12-letnia żeglarka z Poznania bohaterką. Uratowała życie koleżance
12-latka uratowała koleżankę podczas treningu żeglarskiego. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, UM Poznań)

Do opisywanej sytuacji doszło w marcu bieżącego roku podczas zgrupowania żeglarskiego na jeziorze Garda. W pewnym momencie 12-letnia reprezentantka klubu z Wielkopolski zauważyła, że jedna z jej koleżanek została uderzona w głowę przez element ożaglowania, w wyniku czego jej żaglówka się wywróciła.

Hania bez namysłu rzuciła się na pomoc. W pierwszej kolejności podpłynęła do rannej żeglarki i pomogła jej wejść na swoją łódkę, a następnie wskoczyła do wody, przywróciła strąconą jednostkę do pionu i przekazała poszkodowanej.

Bohaterskiej 12-latce nie przeszkodziło nawet to, że chwilę przed tym zdarzeniem sama poślizgnęła się i uderzyła twarzą w burtę. Chęć pomocy osobie w potrzebie była dla niej ważniejsza niż własny ból i dyskomfort.

12-letnia poznanianka bohaterką

Odważny i empatyczny czyn Hani został doceniony już we wrześniu. Uczennica 7. klasy Społecznej Jedynki w Poznaniu została laureatką 54. Nagrody Fair Play PKOl. Wyróżnienie to przyznawane jest wybitnie zasłużonym dla promocji "czystej gry" w sporcie.

Teraz Hanna Chojnicka spotkała się z Jędrzejem Solarskim, zastępcą prezydenta Poznania, który chciał osobiście podziękować młodej mieszkance za jej obywatelską postawę.

Jesteśmy dumni, że tak świadoma i odważna zawodniczka reprezentuje barwy klubu ze stolicy Wielkopolski. Bohaterska postawa została dostrzeżona przez Polski Komitet Olimpijski i wierzymy, że będzie ona przykładem dla wszystkich młodych zawodników - powiedział na spotkaniu Jędrzej Solarski.
Zobacz także: To się nazywa praca zespołowa. Podczas fety nie zapomnieli o kontuzjowanej siatkarce (wideo)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
RolNick
miesiąc temu
"W pierwszej kolejności podpłynęła do rannej żeglarki i pomogła jej wejść na swoją łódkę, a następnie wskoczyła do wody". Napierw podpłynęła, a potem wskoczyła do wody. Takich niefortunnych sformułowań jest tu więcej, ale w niczym to nie umniejsza szacunku dla Hani. Brawo!
o co biega?
miesiąc temu
Przecież to normalna koleżeńska przysługa, a nie żadne bohaterstwo.
Mak 666
miesiąc temu
Raczej takielunku a nie ożaglowania. Czym innym oberwać w twarz łopocącym spinakerem, czym innym zarobić w makówkę bomem przy zwrocie przez rufę.
pis
miesiąc temu
brawo za własciwa postawę duda winien ją uchonorować orderem
Dyslektyk
miesiąc temu
Brawo dla Hani, ale autor tego hmmm… artykułu do zwolnienia z dożywotnim zakazem pisania ogólnodostępnych tekstów.
Paulus
miesiąc temu
Zachowała się wspaniale, natomiast autora artykułu należy odesłać so szkoły. Co to za sformułowania: "...przywróciła STRĄCONĄ jednostkę do pionu i przekazała poszkodowanej..."
Frank
miesiąc temu
SZACUN!
BRAUN
miesiąc temu
BRAWO, BRAWO, BRAWO. Wolsztyn Pozdrawia
pozdrawiam
miesiąc temu
SZKODA ŻE NA 100% WIADOMOŚCI TYLKO 1. JEST DOBRA,a reszta to HORRORY .
Poznaniak
miesiąc temu
Duże brawa dla Hani i dla jej Rodziców oraz szkoły za tak piękne ukształtowanie charakteru .
serce
miesiąc temu
wspaniała, wspaniałe wiadomości
Janka
miesiąc temu
Zdarzenie miało miejsce w marcu, już we wrześniu czyn Hani został doceniony i uhonorowany, a już w listopadzie O2 o tym informuje.
Dorota
miesiąc temu
Brawo!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić