13-latka chciała odtworzyć trend z TikToka. W ciężkim stanie trafiła do szpitala

138

Nastolatka z Wielkiej Brytanii chciała podłączyć się pod nowy internetowy trend. Niestety zabawa skończyła się dla niej fatalnie. Dziewczyna trafiła do szpitala, gdzie musiała przejść skomplikowaną operację.

13-latka chciała odtworzyć trend z TikToka. W ciężkim stanie trafiła do szpitala
13-latka połknęła magnetyczne kulki (Fay Elizabeth)

Fay Elizabeth z miejscowości Rainhill w hrabstwie Merseyside ostrzega rodziców przed niebezpieczną modą na TikToku. Ofiarą wyzwania padła córka kobiety. Lekarze musieli wyciąć 13-latce wyrostek robaczkowy i część jelita.

13-latka podjęła wyzwanie z TikToka. Lekarze musieli wyciąć jej część jelita

Portal społecznościowy TikTok opanował nowy trend. Polega on na umieszczeniu magnetycznych kulek po obu stronach języka. Ma to przypominać wyglądem kolczyk.

Niestety w przypadku nastolatki wyzwanie skończyło się bardzo źle. Dziewczynka przez przypadek połknęła metalowe kulki. Co gorsza, nie powiedziała o tym mamie.

Nie wiem, kiedy je połknęła, bo na początku się do tego nie przyznała. Myślę, że trochę bała się o tym powiedzieć – opisuje Fay Elizabeth.

Po jakimś czasie 13-latka zaczęła wymiotować i skarżyć się na bóle brzucha. Problem miał się nasilać, więc matka zabrała ją do szpitala w Whiston. Lekarze na początku podejrzewali, że to zapalenie wyrostka robaczkowego.

Potem twierdzili, że może to być zapalenie żołądka i jelit, dopóki nie zaczęła wymiotować czarną substancją. Po zrobieniu prześwietlenia, znaleźli w brzuchu córki 10 magnetycznych kulek – dodaje matka.

13-latka została przewieziona do szpitala dziecięcego Alder Hey na pilną operację. Tam chirurdzy musieli wyciąć dziewczynce część jelita. Okazało się, że jedna kulka utknęła w wyrostku robaczkowym, więc również został on usunięty. W sumie lekarze wydobyli z brzucha nastolatki 15 metalowych przedmiotów.

Nastolatka trafiła do szpitala w ciężkim stanie. To nie jedyna ofiara nowego trendu

Córka Fay Elizabeth ma po operacji bliznę o długości 15 centymetrów. Dziewczynka wciąż dochodzi do siebie w szpitalu. Ma pozostać tam jeszcze przez tydzień lub dwa w ramach rekonwalescencji.

Córka obejrzała film na TikToku. Opisała mi, że kładzie się jedną kulkę na wierzchu, a drugą na spodzie języka. Wygląda wtedy, jakby był przekłuty. Inny trend to umieszczenie koralików po obu stronach policzka. Można wtedy przesuwać je językiem, a one przemieszczają się po twarzy – relacjonuje Elizabeth.

13-latka ma być karmiona przez kroplówkę. Matka twierdzi, że nigdy nie widziała córki tak cierpiącej. W związku z incydentem kobieta ostrzega innych rodziców, aby śledzili, co ich dzieci czytają w sieci.

To magnesy, a że są tak małe, bardzo łatwo je połknąć. Rodzice powinni być świadomi, że są bardzo niebezpieczne – podkreśliła.

Nastolatka to nie jedyna ofiara nowego internetowego trendu. W niedzielę wyzwanie z "przekłuwaniem języka" próbował podjąć 11-letni chłopiec z Wielkiej Brytanii. Skończył w szpitalu w stanie krytycznym w wyniku powikłań po dwóch operacjach.

Obejrzyj także: Czyszczenie grilla w McDonald’s po całym dniu pracy. Nagranie to hit sieci

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić