Wróć na
Ewelina Kolecka
|

14-latek z Wielkiej Brytanii próbował skonstruować bombę. Odpowie za terroryzm

87
Podziel się

Zatrzymano kilkunastolatka, który pracował nad przygotowaniem bomby. Jak przypuszczają śledczy, chłopak zamierzał przeprowadzić atak terrorystyczny. W ostatnim miesiącu miał stać się radykalnym islamistą.

14-latek z Wielkiej Brytanii próbował skonstruować bombę. Odpowie za terroryzm
14-latek z Wielkiej Brytanii planował przeprowadzenie ataku terrorystycznego (Getty Images, Smitt)
bCZHPQet

Zatrzymany nastolatek pochodzi z angielskiego miasta Eastleigh. Ze względu na młody wiek sprawcy jego dane nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Atak terrorystyczny. 14-latek z Wielkiej Brytanii konstruował bombę

Jak podaje "The Independent", w 2020 roku 14-latek zdecydował się na konwersję na islam. W miesiącu poprzedzającym planowanie ataku terrorystycznego zaczął się także radykalizoać.

bCZHPQev

Do skonstruowania bomby 14-latek miał wykorzystać wybielacz, folię aluminiową i śruby oraz substancje wybuchowe. Chłopiec nagrywał także filmy, na których deklarował chęć zostania męczennikiem za wiarę.

Zobacz też: Zamach na WTC. Terrorysta chce uniknąć kary

Aresztowania nastolatka dokonali policjanci z Hampshire. Rzecznik jednostki antyterrorystycznej potwierdził, że chłopak został oskarżony o przygotowywanie ataku terrorystycznego związanego z ekstremistycznym islamem.

14-latek został wezwany do sądu, gdzie potwierdził swój wiek, datę urodzenia oraz personalia. Pojawił się na miejscu ubrany w szary dres, a na twarzy miał maseczkę. Sędzia Emma Arbuthnot uznała, że ze względu na wagę domniemanego przestępstwa przekaże sprawę do Sądu Koronnego.

bCZHPQeB

Podejrzany przebywał w areszcie dla młodzieży, skąd został zabrany na wstępne przesłuchanie. Przy zdarzeniu była obecna matka chłopaka, która przez cały czas płakała. Rzecznik jednostki antyterrorystycznej wydał oświadczenie, w którym uspokajał mieszkańców Eastleigh. Jak zapewnił, miejscowa społeczność nie ma powodów, by czuć się zagrożona.

Wiemy, że mieszkańcy Eastleigh mogą czuć się zaniepokojeni tymi wiadomościami. Zapewniamy, że Hampshire Constabulary ściśle współpracuje przy dochodzeniu z kolegami z zespołu ds. Zwalczania terroryzmu na południowym wschodzie i chcemy was uspokoić, że (...) nie jest znane żadne szersze zagrożenie dla społeczności – cytuje treść oświadczenia "The Independent".
bCZHPQeW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
red
3 miesiące temu
jak w UK już 14 latkowie stają się islamskimi terrorystami to ten kraj ma świetlaną przyszłość,
Super saper
3 miesiące temu
Zaprowadzić go do schronu wojskowego i zdetonować tą bombę razem z nim żeby sprawdzić jakie szkody mógły byc wyrządzone 😂
Mr.B.
3 miesiące temu
Moim zdaniem UK powinno trochę zmienić kierunek działania. Zamiast bawić się z islamskimi ekstremistami w kotka i myszkę, wydawać pieniądze podatników, rząd powinien zaprosić imamów i postawić sprawę tak: nie będziemy szukać ekstremistów wśród muzułmanów i dbać o to, żeby wyznawcy Allaha się nie radykalizowali. Od teraz to wy macie o to dbać. A jeśli wam się to nie uda, to spakujemy was wszystkich do samolotów i wyślemy do emiratów.
bCZHPQeX
Paweł
3 miesiące temu
Mam pytanie. Urodził się w Wielkiej Brytanii? Jeśli tak to fajnie się zintegrował. Jeśli to nachodźca to fajnie chciał podziękować Angolom za dach nad głową. W obu przypadkach jest to pochwała Multi-kulti.
gosciówa
3 miesiące temu
Jest wolne od szkoły, nie ma obowiązku odrabiania prac domowych, to dzieci mogą poświęcić czas na rozwijanie swoich pasji. Rodzicom nic nie wolno. Takie czasy!
Najnowsze komentarze (87)
yhy
3 miesiące temu
mają swój brexit i multi kulti
1 PYTANIE
3 miesiące temu
JAK TO MOŻLIWE,ŻE KUPIŁ SKŁADNIKI DO SKONSTRUOWANIA BOMBY?
hubcio
3 miesiące temu
kasacja
Bobas
3 miesiące temu
Wielka Brytania to najbardziej nie tolerancyjny kraj na świecie
Finka
3 miesiące temu
Taki mały a już tyle w nim nienawiści. Ktoś nim musiał manipulować.
Locke
3 miesiące temu
Naprzeciwko mojego mieszkania w Glasgow jest szkoła podstawowa. Dzieciaki stanowią mix kolorów białe czarne żółte. Bawią sie wspólnie tworza grupki o róznych nacjach. Problemem staja się dziadkowie którzy żle to widzą Polak mówi do wnuczka a ten ciapaty to dziwny jest nie baw się z nim. A stary arab do swojego coś szwargocze i młody odchodzi ze spuszczona głową. Wszystko tkwi w wychowaniu według polskiego przysłowia Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.
dobre
3 miesiące temu
dobre
ecik
3 miesiące temu
Zawsze mówiłem że religia to zło. I przy każdym takim wybryku powinien być aresztowany przywódca religijny a siedziba powinna być zniszczona. Bo sam na to nie wpadł musiał mu pomagać imam czy inny pod puchowiec w sukieneczce.
bCZHPQeP
Pit
3 miesiące temu
14 lat a juz inzynier
Luft
3 miesiące temu
Ojciec Mustafa go wyszkolił
madra
3 miesiące temu
Coś takiego pochwycili 14 latka, przecież tutaj są oni nietykalni :( mogą latać nawet z bombą po ulicy :)
Kadyrow
3 miesiące temu
A w Rosji 20% to Muslimy ale cisza. Nawet Czeczeni spokojni.
CNNNC
3 miesiące temu
Za 40 i pare lat Zachod przegra demokratycznie . Bedzie nowe prawo , nowe tradycje , nowe obyczaje jak brak LGBT
marian
3 miesiące temu
lepiej się dzieje w innych miejscach a tu nic o nich nie słychać. U mnie na wiosce zatrzymano gościa z kupą materiałów do produkcji bomb. Nikt go nigdy nie widział i nie znał a mieszkał sobie i nawet jego personaliów po aresztowaniu nie stwierdzono, nie wiem jak teraz ale akcja ewakuacji okolicy była
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić