Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

14-latka zatruła się czadem. Ofiar było więcej

3

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że wtorek był wyjątkowo tragicznym dniem pod względem śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla.

14-latka zatruła się czadem. Ofiar było więcej
(PAP)

14-latka zatruła się podczas kąpieli. Po wejściu do mieszkania, wezwani strażacy zastali 14-latkę w przedpokoju. Ojciec zdążył wynieść ją z łazienki. Strażacy zabrali dziewczynę na zewnątrz, gdzie czekało pogotowie. Niestety, mimo godzinnej reanimacji, nastolatki nie udało się uratować.

Ofiar czadu było tego dnia więcej. RCB poinformowało o śmierci 41-letniej kobiety i 61-letniego mężczyzny z Franciszkowa na Mazowszu. Ciała zostały znalezione w przyczepie campingowej przy placu budowy zachodniej obwodnicy Radomia. Niewykluczone, że przebywające w przyczepie osoby dogrzewały wnętrze - informuje Echo Dnia.

Od 1 października 2017 roku do 28 lutego odnotowano liczbę 51 zgonów z powodu zatrucia tlenkiem węgla - podsumowuje RMF 24.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. "W każdym przypadku natychmiast zadzwoń po pomoc lekarską" - zaapelowało Centrum na Twitterze. Objawami, świadczącymi o ulatniającym się czadzie, mogą być nudności, senność i bóle głowy. Najprostszym sposobem, by ustrzec się zagrożenia, jest instalacja czujnika tlenku węgla i częste wietrzenie pomieszczeń.

Zobacz także: Zobacz także: Zaczęło się od niebieskiej plamki na nosie. Dziecku amputowano kończyny

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić