aktualizacja 

15-latek dostał szlaban za złe oceny. Z zemsty zamordował całą rodzinę

200

15-latek z Elche w Hiszpanii zamordował rodziców i brata po tym, jak dostał szlaban na telefon i internet. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zbrodni, opisują je jako "makabryczne".

15-latek dostał szlaban za złe oceny. Z zemsty zamordował całą rodzinę
15-latek sam przyznał się do morderstwa. (Getty Images)

Do tragicznych wydarzeń doszło we wtorek 8 lutego na obrzeżach Elche. Zbrodnia została odkryta jednak dopiero trzy dni później kiedy 15-letni zabójca sam się przyznał.

15-latek zamordował rodzinę

Według ustaleń śledczych 15-latek użył karabinu myśliwskiego. Najpierw strzelił do swojej matki, a później do 10-letniego brata. Ojca zabił dopiero kilka godzin później, kiedy ten wrócił z pracy.

Według lokalnych mediów 15-latek nie zdał pięciu kluczowych egzaminów na koniec roku i dostał szlaban od rodziców. To właśnie ograniczona możliwość korzystania z telefonu miała wyprowadzić go z równowagi do tego stopnia, że zdecydował się zabić.

Chłopak przez trzy dni mieszkał ze zwłokami. Kiedy jeden z sąsiadów zapytał 15-latka gdzie jest jego rodzina, spokojnie odpowiedział, że ich zabił. Na miejsce natychmiast wezwano policję, która w domu rodzinnym znalazła trzy zmasakrowane ciała. Sprawca przyznał się i dobrowolnie oddał w ręce funkcjonariuszy.

Hiszpańska policja nie przedstawiła jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Jak przekazuje AFP, chłopak podczas zatrzymania był "zimny i spokojny". Podczas pierwszych przesłuchań miał także powiedzieć, że brata zabił dlatego, że ten "nie chciał się zamknąć".

Na miejscu zbrodni, która opisywana jest jako "makabryczna", wciąż pracują eksperci medycyny sądowej.

Zobacz także: Znane dzieci gwiazd, które przysparzają im problemów
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić