19-latka była w połowie przejścia. Nagranie przyprawia o ciarki

43

W Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 19-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych w centrum miasta. Policja opublikowała nagranie z kamer monitoringu.

19-latka była w połowie przejścia. Nagranie przyprawia o ciarki
19-latka potrącona przez samochód (Policja)

Do zdarzenia doszło w piątek 25 marca ok. godz. 14 na Placu Wolności w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). 33-letni kierowca peugeota wjechał w 19-latkę.

Dziewczyna prawidłowo przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w nią.

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Nidzicy. Nagranie

Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy udostępniła dramatyczne nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie. Na filmie widać, że 19-latka upadła na maskę, a potem runęła na ziemię.

Mieszkanka gminy Janowiec Kościelny trafiła do szpitala w Działdowie z urazem nogi. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i sporządzili dokumentację. Ustalają również szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników dróg, zarówno kierujących jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Pośpiech, brak koncentracji, niezwracanie uwagi na znaki drogowe mogą doprowadzić do tragedii. Kierujący, zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Również pieszy, przechodząc przez jezdnię jest obowiązany do tego by patrzeć i słuchać co dzieje się na drodze - przypomina Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy.

Zobacz także: 20-letni kierowca z Cieszyna omal nie potrącił kobiety z dzieckiem

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić