o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

21-latek chciał dokonać zamachu. "10 kwietnia dojdzie do zagrożenia życia wielu osób"

22
Podziel się

Policjanci w Warszawie zatrzymali Adama M., podejrzanego o wysyłanie wiadomości sugerujących, że w dniu 10 kwietnia dojdzie do zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób.

21-latek chciał dokonać zamachu. "10 kwietnia dojdzie do zagrożenia życia wielu osób"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bEsldNnV

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji przyznał w rozmowie z PAP, że każde wydarzenia w Warszawie są ważne, a przygotowanie zabezpieczeń nie zajmuje jednego czy dwóch dni. Nie inaczej jest z rocznicą katastrofy smoleńskiej.

Musimy być aktywni tygodnie, a nawet miesiące wcześniej. Przygotowani do zabezpieczeń uroczystości upamiętniających tragedię sprzed 11 lat prowadzimy już od dłuższego czasu. Z przyczyn oczywistych o szczegółach nie mogę mówić - powiedział nadkomisarz Sylwester Marczak.
bEsldNnX

Funkcjonariusz podkreślił, że w dzisiejszych czasach bardzo aktywne w sieci są osoby o skrajnych poglądach.

Jedna z wiadomości sugerujących, że w dniu 10 kwietnia dojdzie do zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób lub mienia w znacznych rozmiarach trafiła również na nasze adresy e-mailowe. Było to pod koniec marca - zdradził.

Zatrzymanie podejrzanego Adama M.

Choć autor wiadomości wykazał się sprytem i podjął wiele kroków, aby wiadomości pozostały anonimowe, sprawą zajęli się policjanci z wydziału walki z cyberprzestępczością.

W czwartek na terenie powiatu płockiego zatrzymano 21-letniego Adama M. - powiedział policjant.
bEsldNod

Okazuje się, że 21-latek interesował się nie tylko rocznicą obchodów smoleńskich, ale również najważniejszymi osobami w kraju.

Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania znaleziono i zabezpieczono sprzęt komputerowy, tablet, telefony oraz nośniki danych. Policjanci ujawnili także szereg wiadomości wysyłanych do różnych instytucji. Na zabezpieczonym sprzęcie ujawniono także inne wiadomości dot. m.in. najważniejszych osób w kraju - powiedział, dodając, że dzisiaj śledczy planują dalsze czynności z zatrzymanym - powiedział Marczak.

O kwalifikacji czynu zadecyduje prokuratura.

bEsldNoe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsldNoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
3mam kciuki
4 miesiące temu
Szacun dla tego kto dokona zamachu
Antoni M.
4 miesiące temu
Szkoda że go aresztowali
Sabat
4 miesiące temu
A minusują ci za opłatą jak widzę !!!
bEsldNoz
qqq
4 miesiące temu
Przecież będzie zgromadzenie, w którym ludzie się pozarażają COVID Gość napisał prawdę, więc o co się go czepiają ?
Xmez
4 miesiące temu
Pierwszy bohater narodowy złapany a ja ostrzegam będzie takich więcej pokolenie x dorasta wychowane w sztucznym świecie.
GulDukat
4 miesiące temu
Co za dziadostwo zabezpieczyli A gdzie materiały wybuchowe, drony karabiny, amunicja, trucizny, samochód opancerzony oraz sprzęt do Black Boks (do zdobycia pieniędzy z bankomatów na to)
Ojj
4 miesiące temu
To news stworzony po to, aby wytłumaczyć zgromadzenie ogromnych oddziałów ZOMO pod schodami, oczywiście za nasze pieniądze, aby prezes w spokoju mógł łamać prawo podczas epidemii.
Jok
4 miesiące temu
Czemu nie napiszecie o ogromnych oddziałach ZOMO, zgromadzonych pod schodami, aby prezes mógł w spokoju łamać prawo podczas epidemii?
Xyz
4 miesiące temu
Ludzie mają już tego dość i prawdopodobnie wcześniej czy później znajdzie się osoba która nie wytrzyma tego pisowskiego chamstwa i odpali kogoś z nowej rasy panów.Oby ludzie przejrzeli na oczy przy następnych wyborach.
i juz
4 miesiące temu
gdyby chcial kogos zalatwic to nie wysylal by maili - by to zrobil i juz
sebas 45
4 miesiące temu
A co dziwicie się, że chciał krótkiego skrócić? Sądzę, że takich chętnych jest więcej. Po prostu MAJĄ dość takiej Polski !!!!!!!!!!!!!!!!!
Janek1910
4 miesiące temu
No proszę ..trzeba tylko wymyślić wiarygodne zagrożenie dla obywateli ,żeby można było pozamykać wszystkie drogi i na spokojnie zorganizować rocznicę Smoleńską
Wit
4 miesiące temu
Ktoś dobrze mu płacisz takie działalność.
bEsldNor
Suchy
4 miesiące temu
Kiedy robił się Tupolew zginęli najważniejsi w państwie I nic się nie stało. Tzn. Zastąpili ich nowi utrzymankowie narodu. Szkoda że zginęli ludzie ale tak naprawdę nie potrzebujemy tych najważniejszych w państwie. Szczególnie że są ich setki jak nie tysiące. I musimy im zapewnić życie w luksusie. A oni nas tylko gnębią. Smutne ale prawdziwe.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić