25-latek wjechał w tira. Makabryczny widok. Tragedia na DW 213
Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej 213 między miejscowościami Wicko i Poraj. Młody, 25-letni kierowca zginął w wyniku czołowego zderzenia z tirem. Wszystko wskazuje na to, że nie dostosował prędkości do warunków jazdy.
Wypadek na DW 213 na odcinku Wicko-Poraj miał miejsce w piątek, 16 maja przed godziną 10.00. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy - samochód osobowy marki dacia i ciężarówka.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem marki dacia 25-latek z woj. zachodniopomorskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i zderzył się czołowo z tirem. Kierowca osobówki zginął na miejscu - mówi dla o2.pl st. asp. Marta Szałkowska.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Motocyklista wypadł na zakręcie. Wszystko nagrała kamera
Wypadek na DW 213 koło Lęborka. Są utrudnienia
Policjantka poinformowała nas, że kierowca tira był trzeźwy. Obecnie na miejscu zdarzenia policjanci pracują pod nadzorem prokuratora.
W związku z tym występują utrudnienia. Droga jest zablokowana. Straż pożarna kieruje pojazdu z Wicka w kierunku Lęborka, zaś pojazdy jadące od strony Pobłocia na Potęgowo.
W sieci ukazały się zdjęcia z wypadku. Auto osobowe jest kompletnie zniszczone. Policjanci po raz kolejny apelują o rozważną jazdę.