26-latek stracił życie. Szokujące relacja: "Uderzał siekierą"

160

26-letni Jakub miał całe życie przed sobą. Niestety, został brutalnie zaatakowany i pobity na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. W pewnym momencie wskoczył do Brdy, aby się ratować przed oprawcami. Utonął. W sądzie rejonowym trwa proces w tej sprawie. Oskarżeni są Denis M. i Gracjan W. Świadek zdradził teraz, że widział w akcji... siekierę. To był horror.

26-latek stracił życie. Szokujące relacja: "Uderzał siekierą"
Młody chłopak stracił życie. Bili go siekierą? Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, DAREK11)

O dramacie pisze portal "pomorska.pl". Jak przypomina strona, potworny koszmar rozegrał się w piątek, 28 października 2022 roku w centrum Bydgoszczy (woj. kujawsko - pomorskie).

Kiedy tylko świadkowie zauważyli, że w rzece znalazł się młody mężczyzna, to od razu wykręcili numer alarmowy 112. Choć na miejscu w krótkim czasie interweniowało wiele służb, niestety Jakuba nie udało się ocalić. 26-latek utonął. Jego ciało wyłowiono w okolicach ulicy Mostowej.

Jak wynikało z relacji świadków, skok mężczyzny do wody poprzedzały sceny jak z filmu. W sieci pojawiły się nawet filmy, na których widać grupę biegnących kilkunastu osób - czytamy na "pomorska.pl".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Piwnica, w której mąż zakopał ciało żony. Policja znalazła go po latach

26-latek stracił życie. Szokujące relacje: "Uderzał siekierą"

Jakub został zaatakowany przez grupę młodych ludzi, bawiących się w pobliskich lokalach (świętowano Halloween). Aktualnie w sądzie rejonowym toczy się proces w sprawie dwóch agresorów. Na ławie oskarżonych zasiadają Denis M. i Gracjan W.

W piątek, 20 października bieżącego roku w sądzie rejonowym zeznawała pewna kobieta, która była świadkiem dantejskich scen. Podała, że zauważyła m.in. jak dwóch mężczyzn goniło Jakuba. Jeden z nich - według jej relacji - "podciął" 26-latkowi nogi, potem uderzył pięścią i kopał.

Potem widziałam, jak zaatakował go. Uderzał siekierą, aż ziemia się podnosiła. Trzy razy. Nie wiem, czy go trafił - twierdziła.

Jak zaznacza "pomorska.pl", w sprawę zamieszani są nie tylko Denis M. i Gracjan W. Sprawiedliwość dosięgnie bowiem też 11 nastolatków, którzy byli odpowiedzialni za bójkę na Wyspie Młyńskiej (a także brali w niej udział). Ich procesy toczą się jednak w sądzie dla nieletnich.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić