Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

27 marca o 20:30 zgasną światła w wielu miastach. "Godzina dla Ziemi"

5

W sobotę 27 marca o 20:30 w wielu miejscach w Polsce na godzinę zgasną światła. WWF po raz kolejny zachęca do wzięcia udziału w akcji "Godzina dla Ziemi". Inicjatywę komentuje Urząd Regulacji Energetyki.

27 marca o 20:30 zgasną światła w wielu miastach. "Godzina dla Ziemi"
Godzina dla Ziemi (Pixabay)

Godzina dla Ziemi. 27 marca o 20:30 zgasną światła

W sobotę 27 marca w wielu miastach w Polsce o 20:30 zgasną światła. Przez godzinę nie będą świecić się latarnie, iluminacje. Światło wyłączą też mieszkańcy bloków i domów prywatnych. Po co to wszystko?

Godzina dla Ziemi. W tym roku gasimy światła dla Bałtyku

Organizatorem akcji jest WWF. Godzina dla Ziemi - według ekologów - ma przynieść korzyści naszej planecie. W tym roku nawołują, by 27 marca zgasić światło na godzinę dla Bałtyku.

Pokaż, że zależy Ci na przyszłości Morza Bałtyckiego. To jego ostatnia deska ratunku - informuje organizacja WWF na Facebooku. - Przez cały miesiąc zbieramy podpisy pod petycją do Premiera RP z postulatami dotyczącymi natychmiastowych działań ochronnych - dodają aktywiści.

Godzina dla Ziemi. URE komentuje

Akcję "Godzina dla Ziemi" skomentował Urząd Regulacji Energetyki. Jak podkreślono, inicjatywa nie wpłynie na stabilizację Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

Nie chodzi tu o jednorazowy efekt w postaci oszczędności energii. W tej akcji najważniejsze jest budowanie świadomości społecznej i proekologicznej postawy sprzyjającej oszczędzaniu energii, a w efekcie dbałości o środowisko, co w dobie transformacji klimatyczno-energetycznej ma szczególne znaczenie - powiedział cytowany przez Radio ZET Rafał Gawin, szef URE.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić