Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

3 kraje wprowadzają kwarantannę. Polska na "czarnej liście"

149

Podróżujący z Polski do krajów nadbałtyckich będą musieli odbyć 14-dniowa kwarantannę. Tak zarządziły w piątek 7 sierpnia władze Litwy, Łotwy i Estonii. Polska jest bowiem jednym z krajów, gdzie wzrasta liczba nowych zakażeń koronawirusem.

3 kraje wprowadzają kwarantannę. Polska na "czarnej liście"
Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków w krajach nadbałtyckich (Pixabay)

Koronawirus. Polska na "czarnej" liście

Władze Litwy, Łotwy i Estonii wprowadziły nowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Osoby przyjeżdżające do krajów nadbałtyckich z państw, gdzie wskaźnik nowych zachorowań jest wyższy niż 16 na 100 000 obywateli, muszą poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

Polska znalazła się na liście krajów, których dotyczy obowiązek kwarantanny. Są na niej też: Austria, Chorwacja, Cypr, Luksemburg, Rumunia, Hiszpania, Andora, San Marino, Belgia, Bułgaria, Monako, Malta, Szwecja, Czechy, Holandia, Portugalia, Islandia, Szwajcaria, Francja.

Obowiązkowa kwarantanna zostanie wprowadzona od poniedziałku 10 sierpnia.

Zgodnie z najnowszą statystyką Slimību profilakses un kontroles centrs (Centrum Kontroli i Zapobiegań Chorób), osoby przyjeżdżające z Polski MUSZĄ poddawać się 14-dniowej samoizolacji - podała na Facebooku Ambasada Łotwy w Polsce.

Podobnie jest na Litwie i w Estonii. Wszyscy, którzy planują wyjazd do jednego z krajów nadbałtyckich, muszą się zatem liczyć z koniecznością odbycia 2-tygodniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić