o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

3 kraje wprowadzają kwarantannę. Polska na "czarnej liście"

63
Podziel się

Podróżujący z Polski do krajów nadbałtyckich będą musieli odbyć 14-dniowa kwarantannę. Tak zarządziły w piątek 7 sierpnia władze Litwy, Łotwy i Estonii. Polska jest bowiem jednym z krajów, gdzie wzrasta liczba nowych zakażeń koronawirusem.

3 kraje wprowadzają kwarantannę. Polska na "czarnej liście"
Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków w krajach nadbałtyckich (Pixabay)
bDUBKqdh

Koronawirus. Polska na "czarnej" liście

Władze Litwy, Łotwy i Estonii wprowadziły nowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Osoby przyjeżdżające do krajów nadbałtyckich z państw, gdzie wskaźnik nowych zachorowań jest wyższy niż 16 na 100 000 obywateli, muszą poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

bDUBKqdj

Polska znalazła się na liście krajów, których dotyczy obowiązek kwarantanny. Są na niej też: Austria, Chorwacja, Cypr, Luksemburg, Rumunia, Hiszpania, Andora, San Marino, Belgia, Bułgaria, Monako, Malta, Szwecja, Czechy, Holandia, Portugalia, Islandia, Szwajcaria, Francja.

Obowiązkowa kwarantanna zostanie wprowadzona od poniedziałku 10 sierpnia.

Zgodnie z najnowszą statystyką Slimību profilakses un kontroles centrs (Centrum Kontroli i Zapobiegań Chorób), osoby przyjeżdżające z Polski MUSZĄ poddawać się 14-dniowej samoizolacji - podała na Facebooku Ambasada Łotwy w Polsce.
bDUBKqdp

Podobnie jest na Litwie i w Estonii. Wszyscy, którzy planują wyjazd do jednego z krajów nadbałtyckich, muszą się zatem liczyć z koniecznością odbycia 2-tygodniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUBKqdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
POLKA
9 miesięcy temu
ALE JAK MIAŁY BYĆ WYBORY NA PREZYDENTA TO EPIDEMIA BYŁA POD KONTROLĄ!!!
Jkl
9 miesięcy temu
Widzicie do czego doprowadzacie podając codziennie w mediach fałszywe informacje odnośnie tej wyimaginowanej pandemii? Gdzie ci chorzy, gdzie te tysiące ciał na ulicach, gdzie te trumny? Co wy wyprawiacie? Opamiętajcie się bo niszczycie nasz piękny kraj na zlecenie banksterów.
gosc
9 miesięcy temu
Jak to, przecież MY uczyliśmy Włochów jak walczyć z wirusem. MY byliśmy w Europie prekursorem ............????????
bDUBKqdL
Zimor
9 miesięcy temu
Dzięki mediom i fałszywym testom.
Bobofrut
9 miesięcy temu
Przedwczoraj byłem w Czechach. Tam nikt nie chodzi w maskach. Ludzie żyją normalnie
Najnowsze komentarze (63)
ahh
9 miesięcy temu
a morawiecki przed wyborami mowil ze wirusa nie ma a teraz zas jest i znow kwarantanny,pozamykane szkoly zaklady pracy ciekawe tylko kto bedzie pracowal na WAS
aaa
9 miesięcy temu
Polska to ciemnogród. Jeszcze będziecie z niej uciekać.
Edek
9 miesięcy temu
Wybory się odbyły,wygrał Pan Duda to było do przewidzenia.To trzeba zrobić powtórkę z wiosny żeby się znowu nachapac lewej kasy i od nowa zrobić biznes na maseczkach respiratorach widmo.Zamknac gospodarkę,upodlic ludzi zamknąć ich w domach.Panowie z PiSu oklamujecie ludzi jak tylko się da.Mam kolegę lekarz wirusolog z 30 letnim stażem w zawodzie.Pracowal w Norwegii,Szwecji ostatnie 8 lat w Polsce.Smieje się z was co wy z PiSu robicie.Nie ma wirusów bezobjawowych.Obecny wirus koronka on był jest i będzie jest dużo łagodniejszy od grypy.Za pieniądze zrobicie wszystko zgnoic ludzi jak Włochy,zniszczyć gospodarkę,a potem ogłosić upadłość rządu a wy znikniecie z pełnymi kontami w bankach.To jest wasz plan
Agnen
9 miesięcy temu
A jak ma nie wzrastać gdy wzrasta liczba wykonanych testów. Zróbmy jednego dnia 10000000 testów, a z powodu ilości zarażonych w 1 dniu świat zes.. się ze strachu.
Hej
9 miesięcy temu
Ciekawe dlaczego nikt nie łączy wzrostu zachorowań z wyborami prezydenckimi. Wzrost zachorowań nastąpił dokładnie wda tygodnie po wyborach.
Hej
9 miesięcy temu
Ciekawe dlaczego nikt nie łączy wzrostu zachorowań z wyborami prezydenckimi. Wzrost zachorowań nastąpił dokładnie wda tygodnie po wyborach.
reaktywny
9 miesięcy temu
Straszenie i blokada społeczeństwa trwa nadal . Jesli faktycznie wirus istnieje. To po przebadaniu okaże się że mamy 38mln zakażonych. I co dalej? Ano żyjemy dalej i mamy się dobrze. Ciekawe prawda?
EMA
9 miesięcy temu
Bardzo ciekawe jak do wzrostu zachorowan ma sie zachecanie rzadu do podrozy (bony wczasowe). Z jednej strony panika i lockdown, a z drugiej wysylanie ludzi na urlopy. Jak daja, to kazdy chce skorzystac...
bDUBKqdD
Adam S.
9 miesięcy temu
Liczba zarażonych spada!!! Co do ilości robionych testów z 10% do 3.5% w ciągu ostatnich miesięcy. Czy tam w rządzie potrafią liczyć?
Soji
9 miesięcy temu
Polska polityka...media zniszczą każdego człowieka...Jak historia historią kłamstwa i oszustwa górą..Pozdrawiam polskie zakłamane media
Iwona
9 miesięcy temu
Czy wracając z Niemiec też będzie kwarantanna 14 dniowa
Iwe
9 miesięcy temu
Dlaczego my nie wprowadzamy kwarantanny dla przyjeżdżających?!!! Jest tu tyle aut zagranicznych że hej!!! Nosić maseczkę w taki upał ja pier..... Do wyborów było wszystko ok!!! Nawet na kopalniach a teraz nagle się pogorszyło!! Oni chcą pościć nas z torbami albo będziemy robić za miskę ryżu a Góra będzie się bogadzic!! Bo IM SIE Należy słynne słowa wiecie napewno kogo!!
Radek
9 miesięcy temu
Teraz jeszcze zamknąć dopływ Euro z uni i radźcie sobie sami jak byliście tacy mądrzy.
Duda
9 miesięcy temu
"Byliśmy bardzo dobrze przygotowani na corona wirusa i pokonaliśmy go najlepiej z wszystkich krajów"
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić