o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Katarzyna Kalus, Natalia Kurpiewska
|

Są w czerwonej strefie. To koniec nadziei. Lokalne firmy nad przepaścią

24
Podziel się

Przedsiębiorcy zdążyli stanąć na nogi, a rząd już zdążył wprowadzić w ich gminach czerwone strefy. W Wieluniu wszyscy są załamani. "Fatalna atmosfera w mieście" - donosi money.pl

Są w czerwonej strefie. To koniec nadziei. Lokalne firmy nad przepaścią
Właściciele zakładów fryzjerskich obawiają się powrotu restrykcji (East News, Stanislaw Bielski)
bDeILSRN
Atmosfera jest fatalna. Przygnębieni są klienci i my - mówi dla money.pl Aleksandra Drzezowska, właścicielka salonu fryzjerskiego "Twój Styl" w Wieluniu - robię to, co mogę, by utrzymać firmę, ale jest ciężko – dodaje.

Z powodu rosnącej liczby zakażeń na koronawirusa, minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił powrót obostrzeń w wybranych miejscach. W czerwonej strefie znajdą się m.in. powiaty ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski.

bDeILSRP
Ledwo jako tako zdążyliśmy się otrząsnąć po pierwszej fali pandemii, wrócili klienci i teraz trafiamy do "czerwonej strefy". Jestem załamana, mam pracownika i dwóch uczniów w zakładzie. Nie wiem, co będzie - przyznaje właścicielka salonu.

Pani Aleksandra dodaje, że po zniesieniu obostrzeń w salonach fryzjerskich, pojawiła się nadzieja. Powrócili klienci i wszystko miało wrócić do normalności. Informacja o nawrocie restrykcji była jak "grom z jasnego nieba".

Wakacje w czasach koronawirusa. Biura podróży rozszerzają zakres ubezpieczenia

Rząd wyznaczył jeszcze żółte i zielone strefy (bez zmian). "Żółte" powiaty to: wieruszowski, Jastrzębie-Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski i Przemyśl.

bDeILSRV

Mieszkańcy Wielunia również są przygnębieni powrotem restrykcji. Pani Aleksandra mówi o klientach, którzy już wcześniej byli zirytowani koniecznością noszenia maseczek. Nieraz kończyło się na awanturach i odmowie wykonania usługi.

Zdarzają się jednak momenty, które w tej trudnej sytuacji potrafią podnieść na duchu. - Właścicielka lokalu, który wynajmuję, zaproponowała zrezygnowanie z zapłaceniu czynszu. To było coś niesamowitego. Ludzki odruch w bardzo ciężkim czasie - dodaje pani Aleksandra.

bDeILSSq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
Zobaczycie
2 miesiące temu
Będzie tak, że pozamykamy swoje firmy i na bezrobocie.Czerwone strefy które sobie ktoś wymyślił z czasem będą rozszerzone na cały kraj.Co zrobią jak my wszyscy nagle zjawimy się w Warszawie? Nie będzie to pikieta w stylu Tanajno, tylko coś więcej.
Leosia
2 miesiące temu
Bo gdy się tłumaczy narodowi, żeby zachowywać rygory higieny, to ludzie mają to gdzieś i „na złość babci się przeziębię” ..
Koronaświrus
2 miesiące temu
Nie dadzą ludziom ze Śląska żyć, bo chcą pozamykać kopalnie
bDeILSSr
Grzmotor
2 miesiące temu
To tam był wiec wyborczy Dudy?
Gogo
2 miesiące temu
Na własne życzenie tak mają i cała Polska na wlasne życzenie będzie tak miała jak ludzie się nie opanują i zaczną przestrzegać restrykcji
Najnowsze komentarze (24)
PAPUGA
2 miesiące temu
CO TO CENZURA, DLACZEGO USUNELISCIE MOJ KOMENTARZ BO NIEWYGODNY DLA RZADU
PAPUGA
2 miesiące temu
SKONCZYLY SIE WYBORY TO I POMOCY NIE BEDZIE TO DOPIERO POCZATEK ZLEJ SYTUACJI
Bakteria
2 miesiące temu
Popatrz na to z boku.... To celowe działanie, coś się dzieje na całym świecie. Nigdzie nie funkcjonuje służba zdrowia... najpierw odejdą najstarsi i najbardziej chorzy a potem przyjdzie czas na resztę.
pis
2 miesiące temu
pozamyka miasta glosujace na trzaska o to wszystko w tym chodzi, brawo
Adolfina
2 miesiące temu
ludzie sami są sobie winni , nie przestrzegają zakazów a potem narzekają.
KoloPatolo
2 miesiące temu
a gdzie nasz straznik konstytucji ?
Fun
2 miesiące temu
Teraz czerwone strefy będą wprowadzać w każdym miejscu, w którym będą się spodziewali strajków albo protestów. Powoli zaprowadzą terror w całym kraju. Zmanipulowani ogladacze telewizyjni sami będą sprzedawać sąsiadów, członków rodzin i normalnych ludzi w imię walki z wyimaginowaną pandemią i dla świetego spokoju. Do zniewolenia Polaków nie będą potrzebowali zastępów wojska i milicji. Polak Polakowi zgotuje piekło na ziemi.
👤👥👥
2 miesiące temu
I to w taki sposób teraz można manipulować ludźmi ich biznesem i marzeniami. Dobrze to sobie ktoś wymyślił.
bDeILSSj
Gogo
2 miesiące temu
Na własne życzenie tak mają i cała Polska na wlasne życzenie będzie tak miała jak ludzie się nie opanują i zaczną przestrzegać restrykcji
Mati
2 miesiące temu
Czerwona strefa bedzie wszedzie tam gdzie nie glosowano na obecnego prezydenta kara musi być podłe to żółty bedzie tylko wschód trzeba zniszczyc to co jeszcze polaką zostalo brawo włodarze państwa
Dffc
2 miesiące temu
Pewnie. Lepiej wszystko otworzyć. Niech będzie jak w uk albo it.
ehh
2 miesiące temu
aha biedna tam fryzjerka, a nie Ci co umieraja na koronawirusy... zfreszta wielu nie wierzy w jego istnienie...
kkkk
2 miesiące temu
Ta ekipa to banda nieudaczników, oni nie panują nad niczym tylko wybory były ważne, trąbili że już nie ma wirusa. Gdzie jest teraz Morawiecki, nie widać go jak liczba zarażonych sięgnęła 1000 dziennie, a zgonów 50 dziennie. Powinni wszyscy stanąć przed trybunałem bo to co zrobili to tragedia, już tego nie powstrzymamy. Jedynie panowie w czarnych sukienkach będą się cieszyć bo zarobią na pogrzebach, które powinny być za darmo (ludzie to jest ostatnie pożegnanie człowieka na tej ziemi a ci kroją kasę nawet za trumnę czy miejsce pochówku, ta religia to korporacja nie wiara)!!!!!!!!!!!!!!!!
Eususis
2 miesiące temu
Śląsk i kopalnie JSW i ruda tam duże kopalnie chcą żeby padło Niemcy wirus to ściema to grypa
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić