A. M. | 

Malezja. 25 uchodźców płynęło łodzią. Tylko jedna osoba dotarła do brzegu

5

Trwają poszukiwania 24 osób, które płynęły łodzią w pobliżu wyspy Langkawi na Morzu Andamańskim. Łódź zatonęła. Tylko jedna osoba zdołała dotrzeć do brzegu.

Malezja. 25 uchodźców płynęło łodzią. Tylko jedna osoba dotarła do brzegu
Malezja. 25 uchodźców płynęło łodzią. Tylko jedna przetrwała (Getty Images)

W niedzielę władze Malezji rozpoczęły poszukiwania 24 uchodźców, należących do muzułmańskiej grupy Rohingya, którzy zaginęli podczas próby dopłynięcia do wybrzeży wyspy Langkawi.

Do brzegu dotarła tylko jedna osoba. Policja przystąpiła do jej przesłuchania. W zeszłym miesiącu 269 przedstawicieli Rohingya zostało zatrzymanych po przybyciu do Langkawi.

Na miejsce wysłano dwie łodzie i samolot. Służby przeszukują obszar obejmujący ponad 100 mil kwadratowych, informuje Agencja Reutera.

Przekazaliśmy informację innym agencjom ratowniczym i lokalnym społecznościom rybackim. Jesteśmy też w kontakcie z władzami Tajlandii, która graniczy z archipelagiem Langkawi - mówił dyrektor regionalnej malezyjskiej agencji ds. przestrzegania przepisów prawa morskiego, Mohd Zawawi Abdullah.

Malezja jest od dawna celem muzułmanów z grupy Rohingya, uciekających przed prześladowaniami. Wielu członków tej mniejszości trafiło do obozu uchodźców Kutupalong w Bangladeszu.

Zobacz także: Trudna sytuacja uchodźców. W obozach pojawił się koronawirus
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić