o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Padły wprost absurdalne słowa

636
Podziel się

W sobotę 10 lipca wyruszyła 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. O. Tadeusz Rydzyk opublikował wówczas na stronie radia list do wiernych, w którym podkreślił, co należy ze sobą zabrać. Choć pielgrzymka wyszła w sobotę, już zdążyła wywołać skandal.

30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Padły wprost absurdalne słowa
O. Rydzyk. (PAP)
bEDBGfFh

W sobotę 10 lipca wyruszyła Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Jest to już 30. raz, kiedy się odbyła.

10 i 11 lipca – po długim czasie izolacji z racji pandemii – po raz 30. będziemy wspólnie w polskiej Kanie, u naszej najlepszej Pani, Matki i Królowej. Idziemy z hasłem: "Ewangelia radosną obietnicą" - można przeczytać na stornie Radia Maryja.
bEDBGfFj

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa "Ewangelia radosną obietnicą". Na sobotniej mszy pojawił się m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Mszę odprawił bp Ignacy Dec.

I tu zaczynają się schody. Bo rozpoczęło się od rozmów o szkole o. Rydzyka. Potem podziękowania dla medyków. A ostatecznie skończyło się na... polityce.

"Musimy obronić się przed gender i ekologizmem"

Musimy się obronić przed przewrotną ideologią gender i błędnym ekologizmem, gdzie miejsce Boga zajmuje człowiek, a miejsce człowieka zajmują zwierzęta; gdzie panuje empatia do losu zwierząt, a brakuje empatii do poczętych dzieci – mówił do uczestników Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja bp Ignacy Dec.
bEDBGfFp

Emerytowany biskup świdnicki nawiązał również do przyjętej w Parlamencie Europejskim rezolucji. Stwierdzono w niej, że ograniczanie praw do antykoncepcji i aborcji stanowi naruszenie praw człowieka. "Prawo do życia zamieniono na prawo do zabijania (…). Dla PE ważniejsza okazała się aborcja niż ratowanie obywateli przed pandemią".

bEDBGfFq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDBGfFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(636)
ateistka
2 miesiące temu
niech łażą
Babcia
2 miesiące temu
Koniecznie ale to konieczne trzeba wypowiedzieć konkordat. To co te hieny robią woła o pomstę do nieba
Do cenzora
2 miesiące temu
Dopiero były komentarze już ich brak cholernie cenzor aktywny dziś jest A jakiegoś gościa po 5 tych samych i usunąć nie ma kto!
bEDBGfFL
krakowianka
2 miesiące temu
w Polsce nie było rewolucji, dlatego jest tylu szkodników. chorą tkankę trzeba usunąć. w tym polskim społeczeństwie myśli i czuje może 10 % obywateli.Reszta to po prostu głupi ludzie, nic nie rozumiejący. Reszta to bezmyślne stado...lezie tam, gdzie wskazuje Kaczka i Kurski.
Bbb
2 miesiące temu
Każda jego wypowiedź coraz bardziej go pogrąża. Widać chorobę psychiczną, narcyzm, fanatyzm, urojenia. Poza tym PYCHE JAK Z ZIEMI DO PIEKŁA GDZIE JEGO MIEJSCE!!! Jakim trzeba być ograniczonym fanatykiem i tępakiem żeby go słuchać?!!!
dariusz
2 miesiące temu
to znaczy że rydzy idzie na czele czy maybachem zajedzie .
Pumpa
2 miesiące temu
warunkiem uczestnictwa jest podpis że zrzekamy się leczenia ortopedycznego na kasę chorych leczenie tylko prywatnie .
Pan Pikuś
2 miesiące temu
Absurdalne słowa? A może raczej prosto z mostu nazywające ideologie, które usiłuje się nam narzucić.
Winicjusz(5)
2 miesiące temu
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się, że konieczne jest włączenie Jana Pawła II do kanonu lektur. Niech ministerstwo lepiej przygotowuje lektury o ojcu Rydzyku, bo Jan Paweł II jest dla współczesnej młodzieży mocno przebrzmiały, jako zupełnie niezorientowany w robieniu dużych pieniędzy. Młodzież dzisiaj marzy o forsie, bo za nią można kupić fajne rzeczy; smartfony, ciuchy, maybachy, urządzenia do wydobywanie gorącej wody, przez co można ogrzewać miasta (np. Toruń) w umowach wieloletnich - czyli pewny dochód. To właśnie ojciec Rydzyk powinien być bohaterem narodowym dla następnych pokoleń polskiej młodzieży, a nie ktoś, kto jest tak naprawdę znany jedynie z konsumpcji kremówek czy jakiś innych ciastek...
LLLLLLL
2 miesiące temu
Największy oszust prowadzi przez siebie obłąkanych, żeby ich bardziej ogłupić.
kola
2 miesiące temu
Brawo za odważne głosy na Jasnej Górze
Barbara
2 miesiące temu
Po przeczytaniu kilku komentarzy widać samych miłujących bliźniego. Brawo Polacy, po co wojna sami wyrżniecie się bez pomocy Ukraińców jak to było w czasie drugie jest wojny.
Dramat
2 miesiące temu
Kościół w Polsce się kończy a jest potrzebny. Ale tego co dzieje się od setek lat nie da się już ukryć. To nie średniowiecze że Pleban Pan Wójt trzymali wszystkich w ciemności.
bEDBGfFD
gość
2 miesiące temu
W Kanadzie i USA co3 dziecko jest molestowane przez rodzinę i nic się nie pisze na ten temat?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić