Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

Pomimo trudności zdała maturę na 100 proc. "Było tragicznie"

24
Podziel się:

To nie był łatwy rok dla nikogo. Julia zdawała maturę, uczęszczając jak wszyscy na lekcje zdalne. Egzamin dojrzałości napisała na 100 proc., pomimo braku bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Jest to nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pomimo trudności zdała maturę na 100 proc. "Było tragicznie"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Maturzyści poznali niedawno wyniki egzaminów. To od nich zależy ich dalszy rozwój osobisty, a także cała przyszłość.

Julia egzaminem dojrzałości bardzo się stresowała. Teraz jednak ma już wszystko za sobą. Zdała celująco, choć przyznaje, że taka nauka wymagała nie lada skupienia i dużego zaangażowania poza lekcjami. Czego ona, jak i jej przyjaciele z klasy, nie umieli utrzymać.

"Było tragicznie"

Udostępniano nam arkusze maturalne online i omawialiśmy je wspólnie. Nie było indywidualnego podejścia, wszystko było grupowe. Jeśli ktoś miał chęć, by rozwiązać zadanie, musiał się po prostu zgłosić - tłumaczyła Julia w rozmowie z "ofeminin.pl"
Zajęcia głównie leciały w tle. Dyrektor naszej szkoły dopiero kilka tygodni przed maturą zarządził, by przy sprawdzaniu obecności włączyć kamerkę i mikrofon. Ale i tak widać było, że jak lekcja się kończyła, wielu ludzi się nie rozłączało, bo czasem zapominali, że uczestniczą w zajęciach. Niektórzy je wyciszali, wychodzili z pokoju, robili coś innego, zasypiali - dodaje nastolatka.

Maturzystka potwierdza, że lekcje były dobrze zorganizowane. Nauczycielom też nie można zarzucić braku przygotowania. Ale w pandemicznych warunkach nie dało się skupić tak samo, jak na lekcjach w szkole...

Dziewczyna potwierdza, że brak kontaktów międzyludzkich był chyba największym wyzwaniem. Gdy myślała, że wszystko już jest na dobrej drodze, pandemia zniszczyła wszystko.

Tak naprawdę siedziałam w domu przez dwa lata liceum i w ogóle nie poznałam mojej klasy. Będę wspominać to jako smutny i samotny okres - mówi dziewczyna.

Ostatecznie, dziewczyna zdała maturę fenomenalanie. Zdawała język angielski i polski rozszerzony, z których uzyskała 86 proc. i 100 proc. Dzięki temu dostała się na wymarzoną filologię włoską. A to już pierwszy krok, by nadrobić zaległości towarzyskie i poznać nowych ludzi!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Julka
7 miesięcy temu
Wcale nie było tragicznie ! Było SUPER ! Kto miał zdać ten zdał. Nie ma to jak na wszystko narzekać.
Lewaaaa
7 miesięcy temu
A zapytał ktoś ją o zaimki?
alfred
7 miesięcy temu
Dajcie spokój, dzisiejsza matura ma tak niski poziom, że prawie każdy ją zda. Dziś studia kończą ludzie, którzy dawniej co najwyżej kończyliby zawodówki. Tytuł magistra już nic nie znaczy, a co dopiero matura. Pytanie dla tych co potrafią myśleć - komu zależy na obniżaniu poziomu edukacji? Mamy za dużo "magistrów" słabej jakości, mam za dużo dzieci z rodzin patologicznych. Nie ilość a jakość się liczy... Ludzie są zniechęcani do pracy, wręcz poniża się wykształconych pracujących (którzy kończyli studia w czasach, gdy jeszcze miały jakąś wartość).
SzczEradobolu
7 miesięcy temu
Pomimo trudność zdała maturę na 100%Czyli nauczanie zdalne to lepsze wyniki w nauce. Tak z innej beczki jak ona zdała maturę z matematyki skoro liczyć nie potrafi. Skąd jej się wzięło 2 lata nauczania zdalnego skoro pandemia i zamknięcie szkół nastąpiło w połowie marca zeszłego roku xd Od września wszyscy wrócili do szkoły na 1,5 miesiąca, a potem znowu zdalne. Na upartego można stwierdzić, że 2 semestry zdalnego i 1 semestr połowicznie zdalne/stacjonarnie
🙃😚😚🙃
7 miesięcy temu
Zdała fenomenalnie ale wybrała raczej słabo,po filologii jest ciężko o pracę.
Anka
7 miesięcy temu
Artykuł napisany 4 dni temu.Wyniki rekrutacji dopiero wczoraj.Miala przecieki że dostała się na filologię.Gdzie tu logika 🙄
123
7 miesięcy temu
Nie zniosę kolejnego roku ,żeby uczyć moje dzieci i płacić duze rachunki za prąd. Szkoly nie przestrzegają przepisów, nie uczą niepelnosprawnych w szkole bo się im nie chce przyjeżdżać do szkoly, wola siedzieć w domu ,robić zakupy, wszystko tylko nie nauka ,to lenie , za co oni dostali pieniądze???to rodzice powinni dostac a nie oni ,to banda laserów to nie są nauczyciele jak kiedyś, nie przykładają się kompletnie .To ludzie ,którzy poszli za przywileje na nauczyciela a nie z zamilowania.
Pfy
7 miesięcy temu
Też mi sensacja! Musiała uczyć się po lekcjach samodzielnie. 20 lat temu jak zdawałam maturę też trzeba było samemu zakuwać w domu. Nie było też czegoś takiego jak indywidualne podejście do ucznia i dało się radę. Trzeba być pracowitym, żeby zdać dobrze maturę.
Alibaba
7 miesięcy temu
Przy każdym nauczaniu zdolny i pracowity uczeń zda egzamin celująco. Leserów niezbyt pomoże nauczanie stacjonarne. To jest egzamin ,, dojrzałości", jeśli ktoś nie dojrzał do matury, to niech dojrzewa powoli, a bez matury rodzice powinni pogonić do roboty.
Eclipse
7 miesięcy temu
No i gdzie ta tragedia? Nawet całości nie czytałem bo już widzę że nie warto :)
Ania
7 miesięcy temu
A dla mnie było to zbawieniem, wkońcu nie musiałam znosić docinek i dogryzanek, efekt znacznie lepsze oceny i świadectwo, pamiętam czasy gdy chodziłam do szkoły nie byłam w stanie iść normalnie do odpowiedzi, napisać sprawdzianu , na zdalnym nauczaniu mogłam skoncentrować się na nauce a nie stresie związanym z uczęszczaniem do szkoły , myślę że nasze szkolnictwo kuleje i nie chodzi o nauczanie a o traktowanie uczniów, wielu nauczycieli widzi tylko zdolnych dzieciaków reszta nie ma szans na przebicie się z góry oceniani są jako nieudacznicy, a gnębienie w szkole zamiatane jest po dywan bo tak wygodniej.
mim
7 miesięcy temu
Szkoda mi dzieciaków, one najbardziej ucierpiały przez tą" plandemie" nie wyobrażam sobie bycia na ich miejscu, Ja miałam normalną młodość , spotykałam się z rówieśnikami, chodziliśmy na pizzę, razem odrabialiśmy lekcje, a nie siedziałam zamknięta w czterech ścianach .
Lolek
7 miesięcy temu
Nie ma z czego się cieszyć dzisiejsi maturzyści nie ukończyli by podstawówki w latach 70 stan wiedzy tragiczny ,widać to w teleturniejach tv nawet proste pytania są kłopotliwe , odpowiedzi na nie wywołują śmiech na sali.
Kolosy
7 miesięcy temu
Nie wydaje mi się, by ta historia była prawdziwa. Temat na czasie, to bedzie klikalnośw wysoka. I temu ma slużyć ta zmyślona historia. Moim zdanie rekrutacja trwa. Który to uniwersytet juz ją zakonczył i poinformował rekrutowanych o wynikach?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić