aktualizacja 

47-latce grozi dożywocie. Koszmar w Karczmiskach pod Lublinem

100

Lubelska policja zatrzymała 47-latkę, która w Karczmiskach (woj. lubelskie) usiłowała zabić swojego męża. Kobieta zaatakowała partnera w samochodzie. Użyła dwóch noży do zadania kilku ciosów. Poszkodowanemu udało się uciec.

47-latce grozi dożywocie. Koszmar w Karczmiskach pod Lublinem
Kobieta została zatrzymana pod zarzutem usiłowania zabójstwa. (KPW Lublin)

Do zdarzenia doszło w czwartek 25 maja w Karczmiskach (pow. opolski). Z ustaleń policji wynika, że w godzinach wieczornych 47-latka spotkała się z mężem w samochodzie.

Kobiecie grozi dożywocie

Od pewnego czasu już z nim nie mieszkała. Gdy mąż przesiadł się na fotel kierowcy 47-latka chwyciła za ukryty wcześniej nóż i zadawała ciosy w okolice szyi. Po chwili sięgnęła po kolejny nóż. Mężczyźnie pomimo kilku ciosów udało się uciec - przekazał nadkomisarz Andrzej Fijołek Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie

Poszkodowanemu dało się uciec. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 47-latka została zatrzymana przez policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kupili prawie stuletni dom, urządzają go po kawałku. "Decyzję podjęliśmy w pięć minut"

W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli kilka noży. Znajdowały się w schowkach i pod siedzeniami.

47-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim, gdzie usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa kobiecie grozi kara do 25 lat więzienia albo dożywotnie pozbawienie wolności.

Zaledwie dwa dni wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce w Częstochowie. Na policję zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że potrzebuje pomocy, bo żona ugodziła go nożem prosto w serce.

Na miejsce natychmiast wysłano odpowiednie służby, ale 51-latka nie dało się już uratować. Zmarł na miejscu. Jego żonę zatrzymano pod zarzutem zabójstwa.

W chwili zatrzymania 42-latka była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie 3 promile alkoholu. Trafiła ona do policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwieje, zostanie doprowadzona do prokuratury - poinformowała policja częstochowska.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić