Ciechocinek. 48-latek próbował podpalić drzwi... do Urzędu Miejskiego

0

Policjanci z Ciechocinka (woj. kujawsko-pomorskie) dokonali zatrzymania 48-latka. Mężczyzna miał stać za podpaleniem drzwi do Urzędu Miejskiego. To nie była jedyna próba podłożenia ognia pod budynek. Powód okazał się szokujący.

Ciechocinek. 48-latek próbował podpalić drzwi... do Urzędu Miejskiego
48-latek próbował podpalić drzwi Urzędu Miejskiego w Ciechocinku. Zdradził, dlaczego się na to zdecydował. (Policja Kujawsko-Pomorska)

Jak podaje aspirant Marta Błachowicz z Policji Kujawsko-Pomorskiej, do próby podpalenia doszło w nocy z 24 na 25 maja. Śledztwo w tej sprawie poprowadzili funkcjonariusze z Ciechocinka.

Urząd Miejski w Ciechocinku. Dlaczego 48-latek próbował go podpalić?

To nie był pierwszy raz, gdy ktoś usiłował podłożyć ogień pod Urząd Miejski. Zaledwie tydzień wcześniej miała miejsce pierwsza taka próba. Sprawca wówczas postawił przed budynkiem butelkę z łatwopalną substancją, którą następnie podpalił.

W ramach śledztwa funkcjonariusze dokonali szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia. Poza zabezpieczeniem śladów pozostawionych przez sprawcę zdecydowali się również na przesłuchanie świadków. Zebrane w ten sposób informacje pozwoliły im dotrzeć do 48-letniego mieszkańca Ciechocinka, który następnie został zatrzymany.

48-latek przyznał się do próby podpalenia drzwi Urzędu Miejskiego w Ciechocinku. Zatrzymany wyjawił, dlaczego zdecydował się na popełnienie przestępstwa. Okazało się, że miał on żal do pracowników obiektu z powodu decyzji w jego sprawie. Postanowił się na nich zemścić.

Niedoszły mściciel usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 48-latek może spędzić w więzieniu nawet do 5 lat. Musi również uiścić zapłatę za uszkodzenie drzwi, w wysokości aż 3 i pół tysiąca złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Niebezpieczna szarża motocyklisty. Nagranie policji z Podkarpacia
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić